Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 15:10
 
Denizlili Okçular Olimpiyat Vizesi Aldı
SPOR Haberi
Denizlili Okçular Olimpiyat Vizesi Aldı

Denizli'den giden okçular Hollanda'nın Hertogenbosch şehrinde düzenlenen Para Okçuluk Dünya Şampiyonası'nda Murat Turan ve Sevgi Yorulmaz, tarihi bir başarı elde ederek olimpiyat vizesi aldılar.

 

Denizlili Murat Turan ve Sevgi Yorulmaz, tarihi bir başarı elde ederek olimpiyat vizesi aldılar. Para Okçuluk Dünya Şampiyonası 2-9 Haziran 2019 tarihlerinde Hallanda’nın Hertogenbosh kentinde gerçekleşti. Klasik ve makaralı yay kategorisinde madalyalarla dönen milli takımımızda Denizlili sporcumuz Murat Turan, hem takım da hem de bireyselde ikincilik elde ederek olimpiyat kotasına girmeyi başardı. Öte yandan bir diğer Denizlili sporcumuz Sevgi Yorulmaz da makaralı yay takımda olimpiyat kotasına girmeyi başardı.

 

 

İBANOĞLU: “TÜRKİYE’NİN GURURU OLDULAR”

Milli takımımızı başarıyla temsil eden sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, sosyal medya hesabından tebrik mesajı yayınladı. Murat Turan ve Sevgi Yorulmaz’ın elde ettiği başarıyla Denizli’nin ve Türkiye’nin gururu olduğunu belirten İbanoğlu, 2020 Tokyo olimpiyatlarında da aynı azim ve kararlılıkla başarının geleceğine inandığını söyledi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizlili, Okçular, Olimpiyat, Vizesi, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir