Derin dondurucuya neler konulabilir? "/>
asa
Haber
07 Ocak 2020 - Salı 18:01
 
Derin dondurucuya neler konulabilir?
YAŞAM Haberi
Derin dondurucuya neler konulabilir?

Yazın lezzetli bol vitaminli besinlerini kışın da, kışın besinlerini ise yazın da tüketebilmeye ne dersiniz? Derin dondurucular hayatımıza girdiğinden beri dört mevsim boyunca dilediğimiz sebze ve meyveyi tüketebilir duruma geldik. Hal böyle olunca beyaz eşya markaları; daha geniş kapasiteli, daha çok bölmeli, daha enerji tasarruflu ve daha şık derin dondurucular üretebilmek için birbirleriyle yarışır oldular. Evinizde saklama ve dondurma konforu sunan derin dondurucularla, besinlerin tazeliğini koruyarak dilediğiniz an tüketebilirsiniz.

 

Derin Dondurucuya Konulabilecek Meyveler

Derin dondurucuya yalnızca sebzelerin konulabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yılın her anı dilediğiniz meyveyi, ilk günkü tazeliğinde tüketebilmek istiyorsanız meyveleri dondurabilirsiniz. Yazın rengarenk ve bol vitaminli meyvelerinden olan çilek ve böğürtlen gibi meyveleri, bir tepsiye yayıp dondurup ardından da buzdolabı poşetine alarak dondurucuya koyabilirsiniz. Armut, ayva, elma gibi büyük meyveleri dondurmak isterseniz ise bunları dilimleyerek yerleştirmenizde fayda var. Yazın ya da kışın en sevdiğiniz meyveleri dondurarak her an tüketebileceğiniz gibi bu meyvelerin sularını da dondurabilirsiniz. Dilediğiniz meyvenin suyunu sıkarak ya da bu meyvelerden komposto hazırlayarak derin dondurucunuzda muhafaza edebilirsiniz. Bunun için pet şişe ya da plastik kalıpları tercih edebilirsiniz.

 

Derin Dondurucuya Koyulabilecek Diğer Lezzetler

Derin dondurucuda yalnızca meyve ve sebzeleri değil, yılın her anı elinizin altında bulunmasını istediğiniz lezzetleri de dondurabilirsiniz. Derin dondurucuya en çok konulan bu lezzetlerin başında; mantı, kıyma, kırmızı köz biber, karnıyarık için kızartılmış patlıcan, ıspanak, taze fasulye, enginar, bezelye, bakla gibi gibi yiyecekler yer almaktadır. Bunların yanı sıra; önceden sardığınız börekleri de derin dondurucuda bekletebilir ve çat kapı bir misafiriniz geldiğinde hemen çıkarıp pişirerek servis edebilirsiniz. Bunun gibi önceden pişirdiğiniz poğaça, kek, kurabiye gibi hamur işlerini de derin dondurucunuzda muhafaza edebilirsiniz. Tüm bu lezzetleri ve daha fazlasını tazeliğiyle korumanızı sağlayacak derin dondurucu model ve fiyatlarını incelemek isterseniz akrep.com’un Derin Dondurucu kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Derin Dondurucu Kaç Derece Olmalı?

Tüketiciler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de derin dondurucunun derecesi konusudur. Derin dondurucuda muhafaza ettiğiniz besinleri her an güvenle tüketebilmeniz için derin dondurucu derecesinin-18°C ile -23 °C arasında olması tavsiye edilir. Çünkü bakterilerin üremesi 10 °C'nin altında yavaşlar ve 4 °C’de ise tamamen durur. Derin dondurucunun besinleri taze ve güvenli bir şekilde muhafaza edebilmesi için cihazın sahip olduğu özellikler ve kalitesi de son derece önemlidir. Derin dondurucu satın almayı düşünüyorsanız teknik özellikleri detaylı olarak incelemek ve fiyat karşılaştırması yapmak için akrep.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Melik EVREN
Etiketler: Derin, dondurucuya, neler, konulabilir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı