Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 12:35
 
Derneğimizin şiddet olayları ile ilintilendirilmesi kabul edilemez!
Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, "AGD’nin şiddet olayları ile ilintilendirilmesinin kabul edilemez olduğunu" söyledi.
GÜNDEM Haberi
Derneğimizin şiddet olayları ile ilintilendirilmesi kabul edilemez!

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) adına Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, tarafından yapılan açıklamada, AGD’nin ırkçılık ve mezhepçilik tuzağına düşmeyen, şiddet ve terörün her türlüsünü reddeden, kin ve nefret söyleminden uzak duran gönüllü bir kuruluş olduğu söylenilerek, son günlerde birileri tarafından AGD’nin şiddet olayları ile ilintilendirilmesinin kabul edilemez olduğu söylendi.

 

 

Açıklamanın tamamı ise şu şekilde:  

 

Öncelikle 1 Ocak gecesi İstanbul'da bir eğlence merkezinde olan hain DAEŞ saldırısında yaşamını yitiren insanlarımızın yakınlarına tekrardan başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

 

Bu terör hadisesinin, 20 Temmuz 2015 tarihinde Suruç'ta olan intihar saldırısından sonra arka arkaya yapılan Gar, Merasim Sokak, Güven Park, İstiklal Caddesi, Atatürk Hava limanı, Gaziantep, Beşiktaş ya da Kayseri saldırılarından ayrı olarak Yılbaşı Gecesini kutlayanlara yönelik bir katliam şeklinde gösterilmesi sadece kaosa hizmet eder. 

 

Biz, bütün bu terör olaylarında tetikçi kim olursa olsun, olayı kim üstlenirse üstlensin, azmettiricinin aynı el olduğundan şüphe duymuyoruz.

 

Kendi çıkarları için enerji kaynakları ve enerji nakil yolları üzerinde olan Afganistan'ı, Irak'ı, Pakistan'ı, Libyayı, Yemen'i, Suriyeyi ve daha birçok ülkeyi iç savaşa sürükleyen ya da terör örgütlerinin hedef tahtası haline getiren emperyalist akıl elbette Türkiye'nin de kaosa sürüklemesini istemektedir.

 

Bunun bir komplo olmadığı, terör örgütlerinin silahların, patlayıcıların, kullandıkları teknolojinin ve lojistiğin izleri sürüldüğünde ayan beyan ortaya çıkmaktadır.

 

Dünyada bir sömürü düzeni vardır ve toplam nüfusun yüzde 1'i geri kalan yüzde 99'undan daha zengindir. Bu zenginlik çalışarak elde edilmiş bir zenginlik değildir.

 

Gelir dağılımındaki bu adaletsizliğin temelinde sömürgecilik, yağma ve talan vardır. Ellerindeki kitle imha silahlarının verdiği orantısız güç ile dünyanın jandarmalığına soyunanlar bu sömürü sistemin devamı için he türlü yola başvurmaktadırlar.

 

Ütülü beyaz gömlekleri ve boyalı ayakkabıları, gören gözler için ellerindeki kanı gizlemeye yetmemektedir.

 

Buna rağmen, binlerce ekranla, on binlerce portalla, yüz binlerce matbuatla, kendilerini sütten çıkmış ak kaşık gösterip, dökülen bütün kanın tetikçilerin üzerinden konuşulması uğraşı içerisindedirler.

 

İÇ SAVAŞ UYARISI

 

Emperyalist akıl, Irak ve Suriye'den sonra Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek ve parçalamak istemektedir.

 

Yöntem olarak da Türk-Kürt, Alevi-Sünni, laik-anti laik, sağcı-solcu, asker-sivil, bayan-erkek hangi farklılık varsa bunların her birinden bir çatışma zemini oluşturmanın peşindeler.

 

İşte Anadolu Gençlik Derneği en başından beri bu sürecin farkında olan, ırkçılık ve mezhepçilik tuzağına düşmeyen, şiddet ve terörün her türlüsünü reddeden, kin ve nefret söyleminden uzak duran, yaptığı çalışmalarla iyilik ve güzelliğin kelimelerini taşıyan ve bu coğrafyanın bütünlüğünü savunan gönüllü bir kuruluştur. 

 

Anadolu Gençlik Derneği, Müslüman olsun ya da olmasın bütün insanların birbirlerinin haklarını gözeterek yaşayabileceklerine inanmaktadır ve böyle bir dünyanın kurulmasının gayreti içerisindedir.

 

Bu inanç ve gayretin temelinde en başta kendinden olmayanların haklarını  gözetme kaygısı vardır.

 

FETHİN AMACI 

 

Ülke genelinde 81 ilde 600 noktada yaptığımız Mekke'nin Fethi Programlarında biz sadece fethin kronolojisini konuşmadık. 

 

Tarihi değerlendirmesi yaptık kronolojinin bir önemi olmadığı da zaten farkındayız. Bu programlarda verilen en önemli mesaj, emperyalist aklın tuzağına düşmemek olmuştur. 

 

Sünni-Şii, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, Arap-Farisi, Müslüman-gayri Müslim bu coğrafyanın insanının birlikte yaşayabileceği vurgusu olmuştur. 

 

Fethin, kalpleri kanatma değil, kalpleri iyilik ve güzelliğe açma olduğu vurgulanmıştır. Şiddetle, PKK ve nefret söylemi ile ancak emperyalizme taşeronluk yapılacağı belirtilmiştir. Irak ve Suriye'nin Büyük İsrail için hazırlandığı anlatılmıştır. 

 

ŞİDDETLE KARŞIYIZ

 

Anadolu Gençlik Derneğinin PKK ve şiddet olayları karşında tutumu gayet net belli iken ve bu çizgi toplumun çok farklı kesimleri tarafından takdir edilirken bazı çevrelerin Derneğimizi şiddet olayları ile ilintilendirmesi kabul edilemez.

 

Bu eğer bilinçsiz bir tavır ise bizi tanımamalarından dır, bir iletişim eksikliği vardır, bizim bu kişilere ulaşmamız ve kendimizi anlatmamız zaten görevimizdir. 

 

Fakat bu suçlamalar bilinçli bir şekilde yapılıyorsa, bunun arkasında mutlaka ama mutlaka

emperyalist akıl vardır ve yapılmak istenen bu coğrafyanın insanları arasında düşmanlık büyütmektir.

 

KARDEŞLİK BURADA

 

Bizim asla tasvip etmediğimiz, beş altı sene evvel meydana gelmiş talihsiz bir olayın görüntülerini üstelik bir de barış ve kardeşlik ortamı ismine bilinçli bir şekilde her sene ısıtıp ısıtıp tekrardan paylaşmak emperyalizmin kültür ajanlığıdır. 

 

Sevgi ve kardeşliğin kağıt üzerinde değil kalplerde olduğuna inanmışlığımız sistemli ve art niyetli olarak bizi şiddet olayları ile ilintilendirmeye çalışanlara karşı hukuki süreçleri işlemeyeceğimiz anlamına da gelmeyecektir. 

 

Bu tür çirkin ithamlara rağmen biz, toplumu germenin, kutuplaştırmanın, ayrıştırmanın değil bilakis farklılıklarımızla birlikte merhamet ve adalet eksenli bir dünya kurmanın gayretinde olmaya devam edeceğiz.

 

Bu ülkenin güzel insanları, kin ve nefret duygularını kabartmak, toplumu ve siyaseti emperyalizmin istediği yere çekmek olan terör saldırılarına da yalan haberlere de kesinlikle itibar etmeyecektir.

 

İyinin, güzelin, doğrunun, faydalının ve adaletin ekseninde birlikte yaşamak mümkündür. Bu ülkenin güzel insanları emperyalizmin tuzaklarını boşa çıkaracaktır.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Derneğimizin, şiddet, olayları, ile, ilintilendirilmesi, kabul, edilemez!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir