DİN-BİR-SEN Denizli: Ömrünü İslam Davasına Adadı
asa
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 13:11
 
DİN-BİR-SEN Denizli: Ömrünü İslam Davasına Adadı
DENİZLİ Haberi
DİN-BİR-SEN Denizli: Ömrünü İslam Davasına Adadı

DİN-BİR-SEN Denizli Şube Başkanlığı, Müslümanların üvey evlat muamelesi gördüğü 28 Şubat sürecinde korkmadan hakikati haykıran Timurtaş Uçar Hoca'nın, ebediyete irtihalinin 21. Yılında dua ve minnetle yad ediyor.

 

Müslümanların üzerine karabasan gibi çökülen bir dönemde kürsüden verdiği vaazlarla ümmetin gönlünü ferahlatan ve coşkuya sevk eden Timurtaş Uçar Hoca, bugün dahi sohbetleriyle milyonlarca kişiyi irşad etmeyi sürdürüyor. Ömrünün her anını İslam davasına adayan ve 20 Ocak 2000 tarihinde hayatını kaybeden Hocaefendi, aradan geçen 21 yıla rağmen sevenlerin gönlündeki sıcaklığını hala koruyor. 

 

 Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Sendikası Denizli Şubesi de vefatının sene-i devriyesinde Timurtaş Uçar Hoca’yı unutmadı.

 

 

DİN-BİR-SEN Denizli Şubesi tarafından Timurtaş Uçar Hocaefendinin vefatının yıldönümü dolayısıyla yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi;  “Bugün tarihlerden 20 Ocak. Ömrünü İslam Davasına Adamış Timurtaş Uçar Hocaefendi’yi vefatının sene-i devriyesinde rahmetle ve minnetle anıyoruz. Kürsüler onun gibi haşmetlisini görmedi. Rabbim mekanını cennet eylesin ve ondan razı olsun.”

 

 

MÜSLÜMANLARA MÜSLÜMAN’CA BİR DURUŞ VE BİLİNÇ AŞILADI

Timurtaş Uçar Hocamız, Müslümanların baskı altına alınıp sosyal ve psikolojik olarak sindirildiği bir dönemde bedel ödeme pahasına cami kürsülerinden, vakıfların derslerinde, vaazlarında hakkı haykırarak, küfre, zulme ve şirke karşı Müslümanları uyardı. Hayatının her döneminde İslam dininin gerçeğini dile getirmekten bir an olsun geri durmadı. Müslümanlara Müslüman’ca bir duruş ve bilinç aşıladı.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: DİN-BİR-SEN, Denizli:, Ömrünü, İslam, Davasına, Adadı,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı