Haber Detayı
29 Aralık 2016 - Perşembe 16:12
 
Doğa Hayvanlarına Sahip Çıkalım
Denizli Çameli İlçesi'nde Gazeteci Sezgin Özemdir, örnek davranış sergileyerek yoğun kar nedeni ile örtülen doğada yem bulma sıkıntısı çeken hayvanlar için yem bıraktı. Özdemir, bu örnek davranışı sergilerken vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.
 
 
 
YAŞAM Haberi


Özdemir, "İlçemizde kar yağışı sebebiyle doğa kar örtüsü ile kaplandı. Bu yüzden kuşlar yiyecek bulmakta sıkıntı çekiyor. Herkesin bu konuda duyarlı davranarak yiyecek bırakması gerekir.”Bende bu konu hassasiyetini dile getirmek için ilçenin muhtelif yerlerine yem bıraktım.

 

 

Özellikle yerleşim yerlerindeki vatandaşlarımız, kendi çapında iyilik yapabileceklerini düşünüyorum. Ekmek kırıntılarını çöpe atmasınlar. Bir miktar buğdayı kapı önlerine veya bahçelere bırakırlarsa, bu soğuk kış günlerinde yardım etmiş olurlar" dedi. 

 

 

İnsanlık görevi olarak sokaktaki aç kalan hayvanları sahip çıkmak  mantığının ağır gelir haber her zaman yapılır ama aç bir sokak hayvanının karnını doyurmak her zaman yapılmıyor, vatandaşlar ilgilenmiyor. Onlarda canlı, evdeki süs bitkisine su veren insanlar sokaktaki canlı hayvanlara da yemek versin, aç bırakmayalım" ifadesini kullandı.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Doğa, Hayvanlarına, Sahip, Çıkalım,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Amaç, sevgi uğruna ölmek değil, uğrunda ölünecek sevgi bulmaktır.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Haber Yazılımı