Haber Detayı
21 Ocak 2019 - Pazartesi 12:35
 
Doğan ve ekibini Gültepe’de şoke eden manzara
DENİZLİ Haberi
Doğan ve ekibini Gültepe’de şoke eden manzara

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Doğulu vatandaşlarımızın yoğunluklu olarak yaşadığı Gültepe Mahallesi’nde ev ziyaretlerinde bulunan Doğan ve ekibi, önlerine çıkan utanç manzarası karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi..

 

BOŞ ARSAYA KENDİ İMKANLARIYLA SAHA YAPTILAR

Futbol gibi popüler bir spordan çok voleybola ilgili gençlerin ağırlıklı olduğu Gültepe Mahallesi sakinleri, tesislerinin açılışları için yüz binlerce liralık kaşelere sahip pop yıldızlarını getirmekten çekinmeyen Merkezefendi Belediyesi’nden fayda göremeyince kendi imkanlarıyla voleybol sahası yaptı. Boş bir araziyi taşlardan arındırıp derme çatma bir voleybol sahası haline getiren mahalle gençleri, 2019’da batılı, modern bir şehir olmakla övünen Merkezefendi’de bu utanç sahasında spor yapmaya çalışıyor.

 

POP YILDIZLARINA YÜZBİNLERCE LİRA VERENLER
BİR SAHAYI ÇOK MU GÖRÜYOR?

Karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Şeniz Doğan, gençlerle bir süre sohbet etti. Neden kendi imkânlarıyla voleybol sahası yapmak zorunda kaldıklarını sordu.  “2019'dayız Denizli'nin en güzel yaşam merkezlerinden biri olduğunu söylenilen Merkezfendi’de bu insanlara kendi imkanlarıyla voleybol sahası yaptıran zihniyeti kınıyorum” diyen Şeniz Doğan, “Bir açılış için pop yıldızına yüzbinlerce lira ayıran Merkezefendi Belediyesi’nin mevcut yönetimi, 5 yıl boyunca bu genç arkadaşlara bir voleybol sahasını çok görmüş

 

 

DİLİM VARMIYOR AMA AYRIMCILIK!

“Genellikle doğulu vatandaşlarımızın yaşadığı Gültepe Mahallesi'nde karşılaştığım manzara beni çok üzdü. Dilim varmıyor ama insanın aklına düpedüz ayrımcılık geliyor! Bizler hizmet ederken hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeyeceğiz. Doğulusu da batılısı da benim hemşerim, ilçemin insanı. Bazı bölgeler, yatırımda öncelikli iken maalesef bu bölgede yürek yakan görüntülerle karşı karşıyayız. 1 Nisan sabahından itibaren İlçemizin her mahallesi, her vatandaşımız eşit hizmet alacak” dedi.

 

ENERJİLERİNİ SAHA YAPMAYA DEĞİL

SPORA HARCAMALILAR

Spor sahası yapma sorumluluğunun mahalle sakinlerinin değil belediyenin olduğuna vurgu yapan Süzek, “Gençler enerjilerini spor sahası yapmak için değil,  spor yapmak için harcamalı. Spor sahası yapmak gençlerin değil belediyelerin işidir” dedi.

 

 

“ŞEMİKLER’E HEM PARK HEM DE KREŞ YAPILACAK”

Şeniz Doğan, daha sonra Şemikler Mahallesi’nde İmamettin Öz tarafından verilen hayır yemeğine katıldı. Burada bulunan vatandaşlarla sohbet eden Doğan’a mahalle sakinleri en büyük sorunlarının bölgede yapılacağı vaat edilen fakat bir türlü hayata geçmeyen “Vadi Parkı Projesi” olduğunu belirttiler. Ayrıca çocuklar için kreşlerin olmadığını söyleyen vatandaşlar bu iki konuda çözüm beklediklerini söylediler. CHP'li Doğan,  “Hem Vadi Parkı, hem de kreş konusunda projelerimiz hazır. Öncelikli olarak ilgileneceğimiz başlıklar arasında bulunan bu projeyi en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

 

“ALLAH ASKERLERİMİZİ KORUSUN”

Mahalle çalışmalarına devam eden Doğan, İlbade Mahallesi’nde bulunan Yeşilova Kıraathanesini de ziyaret ederek bölge hakkında mahalle sakinleri ile görüştü. Daha sonra, 99/1 tertip olarak Ankara'da vatani görevini yerine getirecek olan Ramazan Çelik'in asker yemeğine katılan CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, burada Ramazan Çelik'e Atatürklü Türk Bayrağı hediye ederek “Askerlerimiz vatanımızın en önemli değerlerindendir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükran ile anıyorum. Askere gidecek ana kuzularımıza da şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum. Allah askerlerimizi, yavrularımızı, kardeşlerimizi korusun” diye konuştu.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Doğan, ve, ekibini, Gültepe’de, şoke, eden, manzara,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir