Haber Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 10:53
 
Dünyanın En Ucuz Ülkeleri...
denizli haber / denizli 20 haber / Dünyanın En Ucuz Ülkeleri...
TURİZM Haberi
Dünyanın En Ucuz Ülkeleri...

Turizm cenneti bir ülekede yaşıyor olmamıza rağmen bazen gözümüz herzaman gördüğü şeylerden farklı şeyler görmek istiyor. farklı kültürler, mekanlar, yemekler hepimiz için iyi bir durumdur. Dünyanın birçok Ülkesinde çok ucuz maliyetlerde bu fırsatları bulabiliriz. Üstelik bu ülkeler Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

 

Uçak biletlerini önceden ayarladığınız halde aşağıdaki ülkelerin çoğunda günlük ortalama maliyetiniz 50 Tl gibi bir fiyat olacaktır. Kıt kanaat bir tatilden bahsetmiyoruz 50 tl ye kırallar gibi tatilden bahsediyoruz.

İşte o ülkeler;

 

Pakistan

Pakistan her türlü jeolojik yapıya sahip olan birkaç ülkeden biri. Deniz, çöller, yeşil dağlar, çorak dağlar (Belucistan), buz kaplı dağlar, nehirler, verimli topraklar (Pencap), su kaynakları, şelaleler, ormanları var. Himalaya, Karakurum ve Hindukuş Dağları olan ülkedeki K2, 8.611 metre ile dünyanın ikinci en yüksek noktası. Dünyanın en ucuz ülkeleri arasında yer alan Pakistan’da epey tarihi eser de var. Pakistan  para birimi rupee, Türkçe rupi (PKR). 1 Türk Lirası 36 Pakistan Rupisi ediyor.

Sırbistan

Belgrad diye meşhur bir şehirleri var. Gece hayatının merkezi olmaya başlamış bir yer. Ama aslında Belgrad bir çok uygarlık tarafından fethedilip, sürekli el değiştirdiği için kıymetli ve tarihi bir yer. 19 yy binaları ve Art Nouveau yapıları izlerini taşıyan tarihi bir şehir. Ayrıca, Tuna ve Sava nehirlerinin kesiştiği noktada yer alan, en az 60 kez Keltler, Romalılar ve Hunlar gibi bir çok toplum tarafından işgal edilip, sürekli huzursuz edilmiş bi yer. O yüzden sokakları, meydanları ve parkları ile görülmesi gereken sevimli bir şehir. Gelmişken en az 3 gün kalınmalı ve günde 50 dolar gibi bir bütçe yeterli derim. Özellikle Cuma akşamı gidiş Pazar akşamı dönüş şeklinde bilet bulabilme şansın çok yüksek. Erken rezervasyon yaparak 250-300 TL’ye bilet bulunabilir. Sırbistan'a kadar gelmişken, Bosna Hersek, Kosova veya Makedonya’yı da ziyaret edebilirsin

Gürcistan

Bırak pasaportu-vizeyi, kimlikle bile gidebilirsiniz. Oldukça ucuz. 2-3 gün değişiklik olsun diye gidilir. Özellikle Atlas Global’den gidiş-dönüş 220 TL’ye mal edilebiliyor. tarihi sokaklar ve biraz da kafa dinlemek için güzel bir rota. Gitmişken 2-3 gün yeter.

 

Sri lanka

''İncecik kumlar, bembeyaz bulutlarla çevrelenmiş dağlar, şelaleler, çay tarlaları ve yumuşak bir esintiyle süzülen palmiye ağaçlarıyla Sri Lanka kusursuz bir cennet resmi çiziyor…  Körili balık ziyafetleri, balta girmemiş ormanlarda trekking ve denizin kıyısında 5TL’ye konaklayabileceğiniz otellere hayran kalacaksınız. Sri Lanka'da günde 50TL’ye (5.000 LKR) krallar gibi yaşayabilirsiniz.

 

Bolivya

Başkent La Paz’ın kalbinde yer alan tarihi bölge Calle Jaén’de Bolivya'nın koloni döneminden kalma en güzel sokaklarını gezebilirsiniz. Bu bölgede kendine özgü bir stili olan 4 müze bulunuyor ve bunların tümünü toplam 1TL civarı bir fiyata gezebilirsiniz. Kültürle ruhunuzu doyurduktan sonra, doyasıya yiyip içme zamanı. Bolivya Güney Amerika’daki en ucuz yeme içme fiyatlarını sunuyor. Mesela, bir şişe Paceña birası 2TL’den (1$) daha ucuz ve bir kase chairo (patates çorbası) ise 

Kaynak: () - DİĞER Editör:
Etiketler: Dünyanın, En, Ucuz, Ülkeleri...,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir