Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 16:39
 
El arabasını römorka çevirdi
DENİZLİ Haberi
El arabasını römorka çevirdi

Denizli Çameli İlçesi’nde hurdacılık yapan Adem Göymen isimli vatandaş pazardan alışveriş yaptığı sebze ve meyvelerini taşımak için el arabasından yaptığı römorku motosikletine ilave etti. Pazarda onu görenler hem şaşırdı hem tebessüm etti.

 

Pratik zekaya ve sorun çözmekteki yeteneğimiz saymakla bitmez… “İhtiyaçtan icat doğar” sözünün en açık örneği olan Türk insanı, el yordamı ve zekasıyla birbirinden ilginç icatlara imza atıyor.

 

 

Bunlardan biriside Çameli İlçesi Kınıkyeri Mahallesi’nde ikamet eden Adem Göymen (55) isimli vatandaş, el arabası ile yaptığı römorku motosikletine takarak yükünü taşıyor.  20 Y 1321 plakalı motosikletine kendisinin yaptığı el arabasından çevirme römorkla, hurdacılık yaparak geçimini sağlıyor.

 

 

4 çocuk babası Adem Göymen her gün Çameli’de sokak sokak gezerek hurda topluyor. Topladığı hurdaları el arabasından yaptığı römorka koyarak taşıyor. Göymen Pazar alışverişi için geldiği Çameli pazarında, el arabasından yapılan römorku gören vatandaşlar hem şaşırdı hem tebessüm etti.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: El, arabasını, römorka, çevirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir