Haber Detayı
15 Temmuz 2016 - Cuma 17:21
 
El emeği göz nuru eserler Çamlık'ta görücüye çıktı
denizli haber / denizli 20 haber / El emeği göz nuru eserler Çamlık'ta görücüye çıktı
SANAT Haberi
El emeği göz nuru eserler Çamlık'ta görücüye çıktı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz el sanatları kurslarına katılan kursiyerlerin ürettiği eserler Çamlık Mesireliğinde vatandaşların beğenisine sunuluyor.  

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı bünyesinde açılan ücretsiz el sanatları kurslarına katılan kursiyerlerin ortaya çıkardığı eserler Çamlık Mesireliğinde Denizli halkının beğenisine sunuldu. Seramik, ahşap boyama, çini, ipek kozası ve kağıt rölyef gibi farklı branşlardaki eserlerin yer aldığı karma sergi15-17 Temmuz 2016 tarihleri arasında açık olacak. Sergi 3 gün boyunca saat 23.00’e kadar gezilebilecek. Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ücretsiz el sanatları kurslarının başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, “Bu çerçevede her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlediğimiz karma sergimizi vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda 15-17 Temmuz tarihleri arasında Çamlık Mesireliğinde sergileyeceğiz. Sergimizde seramik, ahşap boyama, çini, ipek kozası ve kağıt rölyef gibi farklı branşlarda oldukça başarılı eserler var. Sanatseverlerin ve halkımızı sergimize davet ediyoruz" dedi.

 

Yeni dönem kayıtları başladı

 

Ücretsiz el sanatları kurslarının yeni dönem kayıtlarının da başladığını ifade eden Kültür, Turizm ve Tanıtım Daire Başkanı Otaklı, kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların sergi sürecinde kayıtlarının alınacağını kaydetti.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: El, emeği, göz, nuru, eserler, Çamlık'ta, görücüye, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir