Haber Detayı
27 Aralık 2016 - Salı 15:30
 
Emekli öğretmenin ‘Akıllı Masası’
denizli haber / denizli 20 haber / Emekli öğretmenin ‘Akıllı Masası’
YAŞAM Haberi
Emekli öğretmenin ‘Akıllı Masası’

Denizli’de emekli metal bölümü öğretmeni 78 yaşındaki Hüseyin Kurucan, üzerinde iki ay çalışarak yaptığı ve ismini ‘akıllı masa’ koyduğu masanın seri üretimine geçti.

 

Yaptığı masaya marka tescili de yaptıran emekli öğretmen Kurucan’ın akıllı masalarını kullanıcılar çok sevdi. İlk partide üretilen 100 masa kısa sürede satıldı, şimdi ikinci parti üretimine başlandı. Denizli’de 28 yıl metal bölümü öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra 32 yıl önce sanayi sitesinde açtığı işyerinde kamp çadırı, taziye çadırı, kene savar çadır demirleri imalatını yapan Hüseyin Kurucan, yaz sezonunun bitip kışın çadır işlerinin durması üzerine arayışa geçti.

 

Geçen yıl tasarımını yaptığı hidrolik sisteme sahip akıllı masaların marka tescilini alan Kurucan, bu yıl yaz sezonunun bitmesiyle birlikte akıllı masa üretimine geçti. Tekerlekli birinci sınıf MDF’den üretilen akıllı masalar hidrolik sistemine sahip. Kapalıyken 60 santimetreye 1 metre 20 santimetre uzunluğunda olan tek parmak hareketiyle açıldığında 1 metreye 20 santimetre genişlik ve boya ulaşıyor. İstenildiğinde sehpa olarak kullanılabilen akıllı masa üzerindeki hidrolik sayesinde yer sofrası olarak kullanılabilirken, ayarlanan yükseklikle 10 kişinin rahat yemek yiyebileceği masaya dönüşüyor. Katlanıldığında yerden tasarruf sağlayan masa evlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

 

Üzerinde 2 ay çalıştı Emekli olduktan sonra üretmeye devam ettiğini, kahve köşesine çekilmediğini anlatan Kurucan, “28 yıl öğretmenlik yaptım. Binlerce öğrenci yetiştirdim. Üniversite hayatımdan okul yıllarımdan elde ettiğim bilgi ve tecrübeleri kendi işyerimde 32 yıldır müşterilerimle paylaşıyorum. Çadır demirleri üzerinde çalışıyorum. Çadır işi de yaz aylarında oluyor. Kış aylarını boş geçirmek zorunda kalıyoruz. Boş durmayı istemedim. Kışında üretime devam etmek için akıllı masayı tasarladım. Tasarımıma marka tescili de yaptırdım” dedi İlk parti üretim yok sattı Kendi tasarımı olan akıllı masalardan ilk etapta 100 adet ürettiğini ve kısa sürede satıldığını belirten Kurucan, “ilk parti masalar kısa sürede bitince ikinci parti üretime başladık. Akıllı masaları özellikle ev hanımları çok sevdi. Katlandığında yer kaplamayan masalar evlerde yer kalabalığı yapmıyor. Açıldığında da en az 10 kişinin rahat rahat yemek yemesine imkan sağlayan masalar, hidrolik koluyla kullanıcısına büyük kolaylık sağlıyor. Akıllı masayı biraz daha geliştirmek mümkün. Gelen siparişlere göre akıllı masaya biraz daha donanım yükleyebilirim” dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Emekli, öğretmenin, ‘Akıllı, Masası’,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir