Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 13:57
 
Eriğin fiyatı dudak uçuklattı! Pazar tezgahında paketi 12 TL
DENİZLİ Haberi
Eriğin fiyatı dudak uçuklattı! Pazar tezgahında paketi 12 TL

Denizli’nin Çameli İlçesi’nde kurulan Cuma pazarında tezgahta yerini alan yeşil eriğin fiyatı dudak uçuklattı. Kilosu 110 liradan satılan eriğk, küçük paketler halinde hazırlanmış olarak 12 TL.’den satılıyor.

 

Baharın gelmesi ile yeşeren ağaçlar meyve vermeye başladı. Baharın ilk meyvelerinden olan erik hasat sonrası pazar tezgahlarında yerini aldı. Çameli’de bugün kurulan Cuma Pazarı’nda tezgahlarda yerini alan yeşil eriğin kilosu 110 liradan satışa sunuldu. Anne adaylarının özellikle rağbet ettiği ve yılın ilk eriğini yemek isteyen vatandaşlar fiyatları görünce şaşırdı. Yeşil eriğin kilo fiyatı yüksek olunca pazarcılarda tadımlık paketler halinde hazırladıkları erikleri 12 liradan satışa sunuyor. Bir pakette bulunan eriğin tanesi 1,5 liraya geldiğini belirten pazarcı eriğin fiyatının yüksek olmasına rağmen satışımız oluyor ifadelerini kullandı. Yarım kilo erik ise 60 liradan satılıyor.

 

 

Pazar tezgahlarında yılın ilk eriklerini gören vatandaşlar, paket halinde alırken, bazı vatandaşlar ise yarım veya bir kilo şeklinde aldığı belirtildi.

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Eriğin, fiyatı, dudak, uçuklattı!, Pazar, tezgahında, paketi, 12, TL,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir