Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 16:42
 
Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması Protokol Töreni İmzalandı
DENİZLİ Haberi
Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması Protokol Töreni İmzalandı

İlki 2015 yılında düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın üçüncüsü bu yıl tekrar gerçekleştirilecek. DENİB ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek olan yarışmanın protokolü Vali  Hasan Karahan’ın katıldığı törenle imzalandı.

 

 

Denizli’de ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi görmekte olan öğrencilerin, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, yenilikçi, özgün ancak keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmek, Denizli ve Türkiye’nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyası olarak faydalanmak ve desteklemek amacıyla düzenlenecek olan İnovatif Fikirler Yarışması’nın Protokol İmza Törenine; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve DENİB Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

 

 

Törende konuşan Vali  Hasan Karahan; “Yenilikçi inovatif beyinlerin ortaya çıkarılarak hemen hemen her sektörde kullanılabilecek olanlarını tespit ederek şehrimizin daha da gelişip kalkınmasına, ihracattaki öncülüğünü daha da güçlendirmesine vesile olacak şekilde bir yarışma yapılıyor. Daha önce 2 defa yapılmış, bu yılki 3. olacak inşallah. Gençlerimizin ve bütün Denizlili hemşerilerimizin katılımıyla gerçekleşecek bir yarışmanın protokolünü birlikte imzalayacağız. Bizim için yaratıcı ve yenilikçi fikirler önemli. İyiyi daha iyi nasıl yapabilirizin mücadelesini vermek rekabetçi piyasada barınabilmek için şart. Gençlerimizin de bu konularda parlak fikirleri olduğuna inanıyorum” dedi.

 

 

Daha sonra Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın protokolü Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert tarafından imzalandı.

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Genç, Mucitler, Aranıyor, İnovatif, Fikirler, Yarışması, Protokol, Töreni, İmzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir