Haber Detayı
20 Ekim 2016 - Perşembe 12:34
 
Gençlere proje eğitimi
denizli haber / denizli 20 haber / Gençlere proje eğitimi
EĞİTİM Haberi
Gençlere proje eğitimi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından hazırlanan Gençlik Projeleri Atölyesi kapsamında proje döngüsü yönetimi eğitimi alan 35 gence katılım belgesi verildi.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen “Gençlik Projeleri Atölyesi” kapsamında proje döngüsü yönetimi eğitimine katılan 35 kursiyere katılım belgesi verildi. Balcı Konağında düzenlenen sertifika törenine Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz ve kursiyerler katıldı. Artık global bir dünyada yaşadıklarını ifade eden Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, “Dünyadaki teknolojik, ekonomik ve siyasi gelişmeleri mutlaka takip etmemiz gerekiyor. Çünkü en iyisi olmak zorundayız. Sadece kendi mesleğinizde en iyi olmak yetmiyor. Sivil toplum örgütlerinde de görev alarak diğer arkadaşlarımızdan birkaç adım daha önde olmalıyız. Bu sayede hem sosyal bir çevre edinerek farklı kültürleri tanıyorsunuz hem de kendinizi geliştirme fırsatı elde ediyorsunuz” dedi.

 

“Denizli şanslı bir il”

 

Gençlere mutlaka bir hobi edinmeleri konusunda tavsiyede bulunan Değirmenci, “Hatta birkaç hobiniz olsun. Spor, kültür ve sanat anlamında kendinizi ne kadar geliştirirseniz hayata o kadar avantajlı başlarsınız. Denizli bu açıdan şanslı bir il. Gerek Büyükşehir Belediyemizin gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin kültür ve spor anlamında birçok hizmeti var" dedi. Konuşmanın ardından gençlerle bir süre sohbet eden Değirmenci, eğitimde başarılı olan kursiyerlere sertifikalarını verdi. Proje döngüsü yönetimi eğitimine katılan 35 kursiyere başta AB projeleri olmak üzere mantıksal çerçeve yaklaşımı temeline dayanan, proje ve programların hazırlanması, uygulanması ve değerlendirilmesi konusunda eğitim verildiği belirtildi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Gençlere, proje, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir