Haber Detayı
28 Aralık 2016 - Çarşamba 14:56
 
Gençlik Spor'da 2016'dan Akılda Kalanlar
denizli haber / denizli 20 haber / Gençlik Spor'da 2016'dan Akılda Kalanlar
SPOR Haberi
Gençlik Spor'da 2016'dan Akılda Kalanlar

Ülkemiz için zor bir yıl olan 2016 geride kalmak üzere. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Denizli’de yıl boyunca Gençlik ve Spor alanında yaşanan gelişmeler başta olmak üzere, sporcuların elde ettiği başarılar ve çok daha fazlasını masaya yatırdı.

 

2016 yılı dünyada ve ülkemizde spor alanında önemli gelişmelere sahne oldu. Rio Olimpiyatları, Paralimpik Oyunlar, Avrupa Futbol Şampiyonası akıllarda kalan uluslar arası büyük spor organizasyonları oldu.

Denizli’de ise geride kalan yılda Gençlik ve Spor alanında yaşananlar, sporcuların elde ettiği başarılar ve sayısal değerlendirmeler Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından değerlendirildi ve ortaya çarpıcı rakamlar çıktı.

 

 

İBANOĞLU’DAN YENİ YIL MESAJI

2016 yılının Denizli için gerek organizasyonlar gerekse sporcuların performansı anlamında başarılı bir yıl olarak geride kaldığını söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, il genelinde toplamda 246 spor kulübü ve 98.595 lisanslı sporcunun olduğunu söyledi. Dönem dönem Denizlili sporcuların ulusal ve uluslar arası alanlarda başarılar elde ettiğini belirten İbanoğlu, bu başarıların yeni yılda da artarak sürmesi dileğinde bulundu. Denizli’nin spor kültürü yerleşmiş bir şehir olduğunu ifade eden İbanoğlu, her semtte bulunan spor tesisleri, bisiklet yolları ve yürüyüş parkurları ile hareketli yaşayan, spor yapan bir toplum olduklarını aktardı.

Gençlik faaliyetlerine de değinen İbanoğlu; Gençlik Merkezinin il ve ilçelerde yaşayan tüm gençlere ulaşmak için çalıştığını söyleyerek 2016 sonunda üye sayısının 20.370 kişi olduğunu sözlerine ekledi. Yeni yılın ülkemiz, milletimiz ve bütün insanlık için terörden uzak, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl olmasını isteyen İbanoğlu; Denizli’de ki tüm spor camiasına yeni yılda başarılar diledi.

 

İŞTE 2016’DAN YANSIYANLAR

 

SARIKAMIŞ İÇİN TEK YÜREK OLDULAR

2016 yılının ilk organizasyonunda Türkiye’de milyonlarca genç Sarıkamış ruhunu tekrar yaşattı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonunda 3 Ocak 2016 Pazar günü, ülke genelinden 15 bin genç Sarıkamış’ta buluştu. Tüm yurtta olduğu gibi eşzamanlı olarak Denizli’de de gerçekleşen programda gençler, Sarıkamış Harekâtı’nda vatanı uğruna can veren kahramanları anmak için yürüdü.

 

 

GENÇLİK MERKEZİ, GENÇLERİN BULUŞMA NOKTASI OLDU

Denizli Gençlik Merkezi; sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerle 2016 yılında da gençlerin buluşma noktası oldu. Ücretsiz olarak verilen kurslar ve projeler ile 7-29 yaş hedef kitlesinde toplamda 20.370 üyeye ulaştı.

2016 yılında 16 kulüp faaliyeti ile satranç, tarih, edebiyat, girişimcilik, bilim teknik, spor, innovasyon, el sanatları, çevre, gönüllülük, müzik, güzel sanatlar, karikatür, medya, kişisel gelişim ve fotoğrafçılık alanlarında kursiyerler yeni beceriler kazandı.

 

HALTERDE DENİZLİ’NİN AYAK SESLERİ

3-6 Mart tarihlerinde Bursa’da yapılan Uluslararası Yıldızlar Halter Şampiyonasında Denizlili sporcularımız Mehmet Avcıl ve Halit Can Başkaya bir altın bir gümüş madalya kazanarak gururumuz oldu. Türkiye’nin 1. olduğu şampiyonada dereceye giren sporcular ödüllerini Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu ve Taner Sağır gibi isimlerden aldı.

 

YÜZMEDE 6 SPORCUMUZ MİLLİ TAKIMLARDA

2015-2016 sezonunda Denizlili genç yüzücüler performanslarını zirveye taşıdı. 2016 yılı içinde Serkan Suvay ve Berkan Çeviş, Temmuz ayında Trabzon’da yapılan Okul Sporları Dünya Şampiyonasına katılma hakkı elde etti. Bir diğer sprocumuz 14 yaşındaki Baturalp Ünlü, PAÜ Yüzme Kulübü ile 200 ve 400 Serbest’te 1. olarak Milli Takıma adını yazdırdı.

 

DENİZLİ’NİN SULTANLARI VOLEYBOLU SEVDİRDİ

2015-2016 sezonunda Türkiye Voleybol Federasyonu 3. Lig’de Denizli’yi temsil eden Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü, sezon boyunca müthiş bir performans gösterdi. Kendisine göre çok daha yüksek bütçeli takımları geride bırakan Sultanlar, iç sahada her maç ciddi bir taraftar desteğini arkasında buldu. Sezon sonunda playoff’a kalmayı başaran Denizli temsilcisi, son maçta Bursaspor’a kaybederek üst ligin kapısından döndü.

 

OKUL SPORLARINDA COŞKU DEVAM ETTİ

Okul Sporlarında her yıl artan branş ve sporcu sayıları 2015-2016 sezonunda da devam etti. 26.021 öğrenci 42 farklı branşta okullarının başarısı için ter döktü. En çok ilgi gören branş 2552 öğrencinin katıldığı futsal oldu. Sırasıyla futbol, basketbol, voleybol ve masa tenisi okul sporlarında ilginin en fazla branşlar arasında yer aldı.

 

ANAFARTALAR LİSESİ, ADINI TARİHE YAZDIRDI

Anafartalar Mesleki ve Ticaret Lisesi; Okul Sporları Futsal branşında 2015-2016 sezonu Türkiye Şampiyonu oldu. Bu başarısıyla ülkemizi 04-10 Nisan 2016 tarihlerinde Hırvatistan’da yapılan ISF Dünya Şampiyonasında temsil eden ve çeyrek final oynayan takımımız, Dünya 7. si olarak şampiyonayı tamamladı. Bu başarı Denizli tarihine ilk dünya şampiyonası yaşayan okul takımı olarak geçti.  

 

KARATECİLERİMİZ 1 GÜMÜŞ 4 BRONZ İLE DÖNDÜ

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Kocaeli'de düzenlenen 1080 sporcu katıldığı, Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonasından Denizlili Karateciler bir gümüş, dört bronzla döndü.

Şampiyonaya Denizli’den 14 erkek, 8 bayan sporcu katıldı. 2015 yılında ülkemizi Dünya Şampiyonasında temsil eden Kerem Kaya, Ümit erkek +70 kg da Türkiye ikincisi oldu. Diğer sporcularımızdan 76 kg da Mustafa Çalkın, U21’de yarışan Oğuzhan Deveci, Ümitler Kata da M.Batuhan Özdemir ve Ümit Bayanlarda Songül Gürbüz kategorilerinde Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldular.

 

DOWN SENDROMLU TUĞRUL, AVRUPAYI TİTRETTİ

İtalya’da yapılan Avrupa Down Sendromlular Yüzme Şampiyonasında PAÜ sporcusu Muhammet Tuğrul Şahin 3 kategoride 8 madalya kazandı. Sporcuyu, o dönem Denizli Valisi olan Şükrü Kocatepe makamında ödüllendirdi. Tuğrul Şahin’e madalya getiren dallar;        

 25 m – 50 m – 100 m             Kelebek stilde 3 Altın Madalya 

 200 m – 100 m                        Serbest stilde 2 Gümüş Madalya 

 200 m – 100 m – 50 m           Serbest Final 3 Bronz Madalya

 

  KULAÇLAR DENİZLİ’DE ATILDI

Okul Sporlarında Yüzme Küçükler Grup Yarışmaları, 21-23 Mart 2016 tarihlerinde 352 sporcunun katılımıyla Denizli’de gerçekleşti. Atatürk Yüzme Havuzunda yapılan organizasyonda Ege ve Akdeniz bölgelerinden gelen sporculara, aileleri de tribünden destek verdi.

 

ÇOCUK BAYRAMINDA SATRANÇA KOŞTULAR

Denizli’de satranca olan ilgi çığ gibi büyüyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerinde minikler, küçükler ve yıldızlar kategorilerinde toplam 680 sporcu Teraspark’ta ki satranç günlerinde buluştu. Turnuvaya miniklerde 301, küçüklerde 294, yıldızlarda ise 85 sporcu katıldı. Ayrıca bu yarışmalarda yetenekli sporcuların keşfedilerek milli takım havuzuna kazandırıldı.

 

HALTERDE DENİZLİ FIRTINASI

Halterde Denizli’nin Türk Sporuna armağan ettiği 16 ve 17 yaşındaki Mehmet Avcıl ve Halit Can Başkaya, Kırıkkale’de ki Türkiye Şampiyonasında bir altın bir bronz madalya kazandı.

Türkiye Halter Federasyonu faaliyet programında yer alan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 24-27 Mart 2016 tarihlerinde Kırıkkale’de düzenlendi. Kırıkkale 17 Ağustos Spor Salonunda yapılan şampiyonaya 39 ilden 96 kulüp 362 erkek ve 149 bayan olmak üzere toplam 511 sporcu katıldı.

 

DENİZLİLİ GÜREŞÇİLER MİNDERİN TOZUNU ALDI

Denizli Güreş Eğitim Merkezinde eğitim gören 14 sporcu, Düzce’de ki 12-13 yaş Erkekler Grekoromen grup müsabakalarında mindere çıkma şansı buldu. Sporcularımızdan 38 kg’da Şaban Ulutaş kategorisinde birinciliği elde ederek altın madalyanın sahibi olurken. 29 kg’da yarışan Erkan Beçek üçüncü, 47 kg sporcumuz Armağan Berkant Kavak’ta yine kürsü görerek üçüncü oldu.

 

HALK OYUNLARINA SARAYKÖY DAMGASI

Sarayköy Halk Oyunları topluluğu, Burdur’da yapılan grup yarışmalarında gençler düzenlemesiz dalda birinci olarak Türkiye Finallerine adını yazdırdı. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 30 Nisan - 1 Mayıs 2016 tarihlerinde Burdur’da grup yarışması düzenlendi. Yarışmalara Antalya, Afyon, Burdur, Denizli, Isparta ve Muğla illerinden 31 takım katıldı.

 

DENİZLİ’DE ATLETİZM RÜZGARI

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Spor Toto Yıldızlar Atletizm Ligi ilk kademe yarışmaları, 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Denizli Albayrak Spor Kompleksinde yapıldı. Erkeklerde 15, kızlarda 16 takımın katıldığı birinci ayağın ardından Trabzon’daki finale kalan takımlar belli oldu. 32 kulüpten 440 sporcunun katıldığı yarışmayı Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar da ziyaret etti.

 

GENÇLİK HAFTASI KUTLANDI

Bu yıl 97. yıldönümü kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta yapılan etkinliklerle geride kaldı. Denizli’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği Gençlik Haftası; hafta boyunca çeşitli sportif gösteriler, gençlik merkezi etkinlikleri gibi birçok aktivitelerle kutlandı.

 

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONASI DENİZLİ'DE YAPILDI

Harita yardımı ile yön bulmayı içeren ve zamana karşı yapılan bir spor olan Oryantiring’te 346 sporcu, 31 Mayıs’ta Denizli’de buluştu. Okul Sporları Oryantiring Yıldızlar ve Küçükler Türkiye Şampiyonasında 19 ilden 64 takım yer aldı. PAÜ yerleşkesinde yapılan yarışmalarda sporcular, kendilerine verilen yarışma bölgesinin haritasında belirtilmiş hedeflere sırasıyla ve en kısa sürede ulaşmaya çalıştı. Yarışma sonunda dereceye girenler ödüllendirildi.

 

ANALİG YÜZMEDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDULAR

20-21 Mayıs 2016 tarihlerinde Bursa’da Analig Yüzme Türkiye Finalleri yapıldı. Grup ve yarı finalleri başarıyla geçen iki küçük sporcu Ali Tarım ve Sezen Kalak Denizli’den finallere adını yazdırmayı başardı. 50m. kurbağalamada kulaç atan Ali Tarım, yarışmayı 46.66 dereceyle, diğer sporcumuz Sezen Kalak ise 50m sırt yarışını 41.02 derece ile tamamlayarak altın madalyanın sahibi oldu.

 

ALPEREN ZAFERLERE DOYMADI

Denizli’nin Atletizm’deki gururu Alperen Acet, uluslar arası arenada elde ettiği başarılar ile 2016 yılında da yüzümüzü güldürdü. Tunus’ta yapılan U23 Atletizm Akdeniz Şampiyonası’nda, 2.08m ile bronz madalya kazanan Alperen, Çin’de gerçekleşen Okul Sporları Atletizm Dünya Şampiyonasında ise 2.10 m atlayışla altın madalyanın sahibi oldu. Denizlili Yüksek Atlama Milli Sporcusu Alperen Acet ‘Yılın En İyi Çıkış Yapan Sporcusu Ödülünü’ ve rekor belgesini Ankara’da gerçekleşen programda Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın elinden aldı.

 

ATICILARDAN TÜRKİYE DERECESİ

Namık Kemal ve Ticaret Borsası Ortaokullarının Yıldız Sporcuları, Türkiye Şampiyonasından bronzla döndü. 09-12 Haziran tarihlerinde Sakarya’da gerçekleşen Türkiye Finallerinde Namık Kemal Ortaokulu Yıldız Bayan Takımı üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Aynı yarışmada ki diğer temsilcimiz Ticaret Borsası Ortaokulu hem bayanlar hem de erkeklerde finale kalma başarısı gösterdi ve takım halinde yarışmalarda 3.lük elde etti.

 

GENÇLİK SPOR AİLESİ, DEMOKRASİ NÖBETLERİNDE YERİNİ ALDI

15 Temmuz darbe girişimini müthiş bir iradeyle püskürten ve tarihi bir demokrasi zaferi elde eden Türk Milleti, yurdumuzun dört bir yanında demokrasi nöbeti tutarken, Denizli’de de durum farklı değildi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, tüm çalışanları ve sporcu gruplarıyla birlikte demokrasi nöbetine katılıp milli iradeye sahip çıktı.

 

PARAŞÜTLER YENİDEN ÇAMELİ SEMALARINDA

Çameli ilçesi, 26-31 Temmuz tarihlerinde Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonunun faaliyet programında olan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordinasyonunda yapılan yarışmalar, 2140m. rakımlı Çameli Yaylacık Dağında gerçekleşti. Çameli Yaylacık Dağının uçuş için uygunluğunun yanı sıra, ilçenin organizasyonu sahiplenmesi ve misafirperverliği, şampiyona için buraya gelen yerli yabancı konukları oldukça etkiledi.

 

BİSİKLETTE MEHMET ERKEN’DEN MÜTHİŞ ÇIKIŞ

Türkiye Bisiklet Federasyonu Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası, 28-31 Temmuz 2016 tarihinde 193 erkek, 48 bayan sporcunun katılımıyla Sivas’ta yapıldı. Denizli Bisiklet Takımı 10 kişilik kafileyle gittiği Şampiyonadan, Mehmet Erken’in üstün performansıyla Yıldızlar Genel Klasmanda altın madalya ile döndü.

12 km’lik zamana karşı yarışını, 15.13dk. derece ile 47 km/s’lik müthiş bir zamanla geçerek Türkiye Şampiyonu olan 16 yaşındaki Mehmet Erken, bu sonuçla genç yaşına ikinci kez Türkiye Şampiyonluğunu sığdırmış oldu. Sporcu ayrıca 24-25 Eylül tarihlerinde Edirne’de yapılan Bisiklet Balkan Yol Şampiyonasında gümüş madalya kazandı.

 

DENİZLİ ATLI CİRİTE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Atlı Cirit Yükselme Grubu Müsabakaları, 12-14 Ağustos 2016 tarihlerinde Albayrak Geleneksel Spor Oyunları sahasında yapıldı. Denizli’de ki B grubu müsabakalarında Erzurum, Uşak, Erzincan ve Sivas illeri yarıştı. Yarışmaları Denizli Valisi Ahmet Altıparmak’ta izleyerek heyecana ortak oldu.

 

ATLETİZMDE FİNAL HEYECANI

Türkiye’de atletizmin lokomotif şehirlerinden biri olan ve uluslar arası standartlarda bir tesise sahip Denizli, yine önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. 27-28 Ağustos 2016 tarihlerinde 15 takımdan toplam 225 atletin yarıştığı Spor Toto 1. Lig final etabı Denizli’de gerçekleşti.

 

YAZ OKULLARINDA ÇOCUKLARIN COŞKUSU

Yaz dönemi boyunca çocukların boş zamanını spor yaparak değerlendirmesi için, İl Spor Merkezleri 20 farklı branşta gerçekleşti. Uzman antrenörler eşliğinde sporla buluşan çocuklar, her yıl olduğu gibi en çok yüzme kurslarına ilgi gösterdi. 2016 Yaz dönemi boyunca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediye, ilçe belediyeleri, kurumlar ve spor kulüpleri farklı branşlarda 23.365 genci sporla buluşturdu.

 

HOROZKENTLİ KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Henüz yeni kurulmasına rağmen 2015-2016 Futbol Sezonunda Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonasında 96 takım arasından Türkiye Şampiyonu olan Horozkentspor Bayan Futbol Takımı 2016 yılında en büyük alkışı hak edenler arasında yerini aldı.

 

PAMUKKALE KİCK BOKS TURNUVASI 4. KEZ

Denizli’de gelenekselleşen ve 2016 yılında 4.sü düzenlenen Pamukkale Kick Boks Turnuvası 03-04 Eylül 2016 tarihlerinde Gümüşlerde bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda gerçekleşti. Aralarında milli sporcuların da olduğu 400 sporcunun mücadelesinde, ringde kıran kırana rekabet, saha dışında ise dostluk görüntüleri vardı. Türkiye’nin en iyi kick bokscularının yer aldığı organizasyona 16 ilden 400 sporcu katıldı.

 

HALTERDE HALİT CAN BAŞKAYA AVRUPA 4.SÜ

09–19 Eylül 2016 tarihlerinde Polonya’da organize edilen Avrupa Yıldızlar Halter Şampiyonasında podyuma çıkan Denizlili genç halterci Halit Can Başkaya Avrupa 4.sü oldu 56 kg‘da podyuma çıkan Halit Can Başkaya, silkmede Ermeni sporcuyla aynı ağırlığı kaldırdı. 118 kilo silkme yapan Halit Can Başkaya üçüncülüğü tartı farkı ile Ermeni sporcuya kaptırarak Avrupa Şampiyonasını 4. olarak tamamladı.

 

HAYALLERİ GERÇEK OLDU, ONLAR ARTIK ÜNİVERSİTELİ

Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, Denizli’nin farklı bölgelerinde imkanı kısıtlı gençlere ulaştı. Esentepe, İlbade, Dokuzkavaklar, Karşıyaka, Aktepe ve Anafartalar mahallelerinde 18 yaş üstü lise mezunu 80 genç tespit edilerek ücretsiz olarak özel yetenek sınavlarına hazırlandı. 5 ay süren akademiye hazırlık süreci sonunda, eğitim alan gençlerden 22’si Polis Meslek Yüksek Okulu ve Spor Bilimleri Fakülteleri’ni kazandı.

 

MİLİ GÜREŞÇİ MEZARI BAŞINDA ANILDI

13 Ekim 2011 yılında aramızdan ayrılan Denizlili Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Hasan Güngör ölümünün 5. Yılında mezarı başında anıldı. Anma törenine Eski Kırkpınar Başpehlivanı Hüseyin Çokal, Güreş İl Temsilcisi Ahmet Aki, Denizli Güreş Eğitim Merkezi sporcuları ve Güngör ailesi katıldı.

 

AMATÖR SPOR HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

10-16 Ekim 2016 tarihlerinde tüm yurtta kutlan Amatör Spor Haftası, Denizli’de de renkli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Farklı spor branşlarında düzenlenen sportif turnuvalarda Amatör Sporlara dikkat çekildi.

 

NURSEN ÇOKAK’I KAYBETTİK

Okçuluk Federasyonu Denizli İl Temsilcisi ve Okçuluk Antrenörü Nursen Çokak 9 Ekim 2016 tarihinde Marmaris’te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Gözyaşları içinde uğurlanan Çokak’ı, ailesi, yakınları, meslektaşları ve sporcuları son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

 

SPORUN ENLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

17 Ekim 2016 tarihinde Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda Amatör Spor Haftası kapanış programında Sporun Enleri ödül töreni yapıldı. Ulusal ve uluslararası arenalarda başarılı olan sporcular tanıtılarak protokol tarafından ödülleri verildi.

 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SATRANÇ TURNUVASI İLE ANILDI

5-6 Kasım 2016 tarihlerinde 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Satranç Turnuvasıyla şehitlerimiz anıldı. 15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı demokrasi bilinciyle canlarını ortaya koyarak şehit düşenleri yad etmek, millet ve demokrasi sevgisini yeni nesile aşılamak amacıyla düzenlenen turnuvaya yoğun katılım oldu.

 

KEREM TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Denizli’nin karate branşında ki altın çocuğu Kerem Kaya, Aralık ayında yapılan Türkiye Şampiyonası’nda 70 kiloda tatamiye çıktı. Rakiplerine puan şansı tanımadan altın madalyaya rahat uzanan Kerem, milli takım seçmelerini geçmesi halinde Avrupa Şampiyonasında karşılaşacağı rakiplerine adeta gözdağı verdi. 

 

GENÇ ATLETLER BEYAZ CENNETTE BULUŞTU

Atletizmde Türkiye’nin pilot illeri arasında yer alan Denizli; 03 Aralık 2016 Cumartesi günü kros heyecanına ev sahipliği yaptı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordinasyonunda, 12 ilden 210 sporcunun katıldığı yarışlar Pamukkale Kros Parkurunda yapıldı.

Kros Ligi 2. Kademe Ege Bölgesi yarışlarına Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Afyon, Burdur, Isparta, Uşak, Antalya, Kütahya ve Balıkesir illerinden sporcular katıldı. Kategorilerine göre 1500, 2000 ve 3000 metre koşan atletler dereceye girebilmek için koştu.

 

'TECRÜBE KONUŞUYOR' DENİZLİ'DE GENÇLERLE BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "Tecrübe Konuşuyor" projesi kapsamında TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen, 21 Şubat 2016 tarihinde Denizli'de gençlerle bir araya geldi.

BEDENSEL ENGELLİ OKÇULARIMIZA MİLLİ DAVET

                Okçuluk sporu ile hayata bağlanan bedensel engelli sporcularımız Abdullah Yorulmaz ve Murat Turhan 2015-2016 sezonunda milli takım kadrosuna çağrıldı. Antalya’da yapılan aday kadro seçmelerinde başarılı olan Denizlili okçularımız Abdullah Yorulmaz ve Murat Turhan milli formayı yarışmalarda gururla taşıdı.

 

GENÇLİK KAMPLARINA GENÇLERİN YOĞUN İLGİSİ

                Yurdumuzun farklı bölgelerinde bulunan doğa ve deniz kamplarına bu sene ilimizden 284 genç katıldı. Dönemler halinde gerçekleşen kamplarda ulaşım konaklama ve yemek ihtiyaçlarının tamamı Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılandı.

 

GENÇLER DAMLA DAMLA YÜREKLERE DOKUNDU

Damla projesi kapsamında üniversite öğrencilerinden oluşan yerli yabancı 41 gönüllü genç, Kasım ayında Denizli’de dört gün boyunca yüreklere dokundu. Aralarında Alman, Kazak, Özbek ve Moğol uyruklu gençlerin de olduğu grup, dört gün boyunca farlı aktivitelerle iyilik meleği olmak için yarıştı.

Denizli’de bulunan gençleri kabul eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak, gençlerle tek tek tanışarak sohbet etti. Gençlerin birikimli, görgülü ve meraklı olduğunu ifade eden Vali Altıparmak, topluma hizmet için okumaktan vazgeçmemeleri tavsiyesinde bulundu.

 

BÜŞRA YAMAN BADMİNTONDA SEVİNDİRDİ

Türkiye 09-11 Yaş Altı Badminton Şampiyonasında sahaya çıkan Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü oyuncusu Denizli’li Büşra Yaman Türkiye üçüncüsü oldu. 01–04 Aralık 2016 tarihlerinde Ankara Sincan İlçe Spor Salonunda Badminton Türkiye Şampiyonası yapıldı. Şampiyonaya 27 ilden, 89 kulüp ve 300 sporcu katıldı.

 

BALKANLARDA TÜRK RÜZGARI

09-11 Aralık tarihlerinde Bosna Hersek’te gerçekleşen Balkan Karate Şampiyonasında milli takım 17 altın, 13 gümüş, 19 bronz ile takım halinde şampiyon oldu. Şampiyonada Denizlili sporcularımızdan Kerem Kaya altın, M. Batuhan Özdemir ise gümüş madalya kazandı. 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Gençlik, Spor'da, 2016'dan, Akılda, Kalanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir