İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Topluluğunu Kurdu
asa
Haber
05 Haziran 2020 - Cuma 09:09
 
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Topluluğunu Kurdu
KÜLTÜR Haberi
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Topluluğunu Kurdu

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yenilen web sayfası ve sosyal medya hesaplarının yanı sıra tiyatro topluluğunu kurdu. İl Müdürü Turhan Veli Akyol, “Aylar süren çalışmaların sonucunda tiyatro topluluğumuzu kurmuş bulunuyoruz” dedi.

 

Akyol; “Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatromuz; geleneksel Türk tiyatrosu, klasik tiyatro, çağdaş tiyatro ve çocuk tiyatrosundan en güzel örnekleri sahnelemeyi, bu sayede geleneksel Türk tiyatrosunu gençlerimize öğretmeyi ve bu kültürümüzün yeni nesillere aktarılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Tiyatromuzda sahnelenecek olan oyunlarımızın Genel Sanat Yönetmenliğini ise, tiyatro ve sinema oyuncusu Fevzi Altunbulak yapacaktır.

 

 

Tiyatromuzda sahnelenecek oyunları yaz aylarında açık alanda sosyal mesafe koşuluna uymak şartıyla, kış aylarında ise varsa alınacak yeni tedbirler ışığında tiyatro salonlarında ulaşabildiğimiz her ilçeye, her yere ve her vatandaşımıza götürmek istiyoruz. Bu kapsamda alanında uzmanlaşmış ve ülke çapında tanınmış sanatçılarla, sosyal medya üzerinden canlı ve interaktif yayınlar yapmaya önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağız. Tiyatro duyurularımızı ve canlı yayınlarımızı takip etmek isteyen vatandaşlarımız bizi Instagramda @denizlikulturturizm hesabına, Facebook’ta Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sayfasına ve Youtube’da Denizli Kültür Turizm kanalımıza abone olarak takip edebilirler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: İl, Kültür, ve, Turizm, Müdürlüğü, Tiyatro, Topluluğunu, Kurdu,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı