İmam Hatipler Ülkemizin Yüz Akıdır "/>
asa
Haber
09 Eylül 2020 - Çarşamba 17:38
 
İmam Hatipler Ülkemizin Yüz Akıdır
GÜNDEM Haberi
İmam Hatipler Ülkemizin Yüz Akıdır

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Denizli Şubesi bir TV kanalında Erol Mütercimler’in İmam Hatip Okullarına ve Mezunlarına yönelik kullanmış olduğu sözlere tepki gösterdi.   

 

AGD tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Bir TV kanalında milletimizin gönlünde taht kurmuş İmam Hatip okulları ile ilgili çirkin ifadeler kabul edilemez. İmam Hatipler ülkemizin yüz akıdır, şahısların hataları hiç bir zümreye isnat edilemez. Bu ifadeleri zikredenlerin özür dileme ahlakını yerine getirmesini bekleriz.   

 

ÖĞ-DER tarafından yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi; İmam Hatip Okullarına ilişkin sarf ettiği çirkin ve iftira içerikli sözleri nedeniyle Erol Mütercimler adındaki şahsı kınıyor ve yalanlıyoruz. İmam Hatipler bu ülkeye inançlı, ahlaklı, yararlı ve önder şahsiyetler yetiştirmiş ve her zaman diğer okullardan farkını da ortaya koymuştur. Bu sözler YKS’de İmam Hatiplerin başarısını hazmedemeyenlerin içindekini kusmasından başka bir şey değildir.  

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: İmam, Hatipler, Ülkemizin, Yüz, Akıdır, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı