Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 08:52
 
İzmir Merkezli 11 ilde FETÖ Operasyonu
ASAYİŞ Haberi
İzmir Merkezli 11 ilde FETÖ Operasyonu

İzmir merkezli aralarında Denizli’nin de yer aldığı 11 ilde FETÖ/PDY operasyonu düzenlendi. 51 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

 

FETÖ/PDY operasyonunda aralarında meslekten ihraç edilen 1. sınıf emniyet müdürü ve görevdeki 5 polis memuru ile 2 avukat, 1 öğretim görevlisinin de bulunduğu 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'ye yönelik operasyonlar devam ediyor.

 

GÖREVDEKİ 5 POLİSİN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 51 KİŞİYE GÖZALTI KARARI

Bu kapsamda, örgütün kriptolu haberleşme programı "ByLock" kullandıkları tespit edilen aralarında İzmir ve Manisa Barolarına kayıtlı 2 serbest avukat, 1 üniversite öğretim görevlisi, 1 mühendis, 1 teknisyen, 3 esnaf, 4 muhasebeci, meslekten ihraç edilen 7 öğretmenin de bulunduğu 33 şüpheli ile, aleyhlerinde ifade, teşhis, mahrem fişleme gibi deliller bulunan görevdeki 5 polis memuru, biri ihraç 1. Sınıf Emniyet Müdürü, 2 ihraç edilmiş komiser yardımcısı, 6 ihraç polis memuru, 3 mahrem imam, 1 gelir uzmanı olmak üzere toplam 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

 

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmir başta olmak üzere Ankara, Aydın, Manisa, Uşak, Denizli, Çorum, Sivas, Osmaniye, Diyarbakır ve Trabzon illerinde eş zamanlı operasyon başlattı.

Kaynak: (Farklı Kaynak) - DİĞER Editör: Köksal İRER
Etiketler: İzmir, Merkezli, 11, ilde, FETÖ, Operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir