Karateke; “Katillerin Hepsini İstiyoruz”
asa
Haber
19 Kasım 2020 - Perşembe 09:03
 
Karateke; “Katillerin Hepsini İstiyoruz”
SİYASET Haberi
Karateke; “Katillerin Hepsini İstiyoruz”

2009 yılında uğradığı suikast ile şehit edilen Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun görülen davasından 11,5 yıl sonra hazırlanan iddianame hakkında BBP Denizli İl Başkanımız İsmail Karateke açıklamada bulundu.

 

2009 yılında uğradığı suikast ile şehit edilen Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun görülen davasından 11,5 yıl sonra karar çıktı. Çıkan kararda 4 kişi görevini kötüye kullanma suçundan 4 kişiye iddianame hazırlandı. Çıkan bu kararın ardından Büyük Birlik Partisi(BBP) Denizli İl Başkanı İsmail Karateke açıklamalarda bulundu. Karateke yaptığı açıklamada, “ 11 buçuk yıl sonra gelen bu karar bir başlangıç olsun ama biz katillerin hepsini istiyoruz” dedi.

 

 

“YANLIŞ BİR KARAR AMA BU BİR BAŞLANGIÇ OLACAKTIR”

 

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı ve İyi Parti kurucusu Ali Lapanta'nın da bulunduğu 4 kişi hakkında "görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla iddianame hazırladı. İddianamede Lapanta ile birlikte eski Kurmay Başkanı Mazlum Koçoğlu, dönemin Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal ve eski Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru hakkında "görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla hazırlanan iddianame, 5. Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Kararın ardından açıklama yapan BBP Denizli İl Başkanı İsmail Karateke,” Hazırlanan iddianame aslında yanlış, görevi kötüye kullanma değil, adam öldürmeye teşebbüs şeklinde yazılmalıydı. Ama bunun bir başlangıç olacağına inancımız tamdır. Geç kalınan işler oldu. 11 buçuk sene sonra sadece 4 kişi bu olaydan görevi kullanmaya yönelik iddianame ile kurtulamaz. Biz tüm katilleri, parmağı bu işlere dokunan tüm canilerin alabilecekleri en ağır cezayı almasını ümit ediyoruz. Biz bu davadan on bir buçuk senedir dönmedik, dönmeyeceğiz. Artık bu konu devlet meselesidir. Muhsin Yazıcıoğlu ismi bu ülkenin en önemli değeri olmuş, gurur ve onur meselesi olmuştur. Bu yüzden her ne kadar yanlış hazırlandığını düşünsekte bu iddianame bir başlangıç olmalıdır. Bundan sonra eli o bu işe bulaşmış herkesin, adam öldürmeye teşebbüs suçlaması ile en büyük cezayı çekmeleri ve bu davayı bu zamanlara kadar getirip, ilerlemesine engel olan herkesi adalet önünde hesap vereceği günlerinde geleceğini biliyoruz. Biz geri adım atmayacağız. Her ne kadar geç kalınsa da  bu bir başlangıçtır. Biz Ceddimizin soyunun adaletine güveniyoruz. Ama bir şey daha belirtmek isteriz ki vatan sevdalısı bir dava adamına suikastın bedeli müebbet hapisten ötede idamdır” dedi.

 

“BU SUİKASTIN HESABINI SORMAKTAN SORUMLU GÖNÜL BEKÇİLERİ ALPERENLERİZ”

 

Ahiret’de ödeyecekleri hesap ayrı, dünyada ödeyecekleri hesap ayrı diyen BBP Denizli İl Başkanı İsmail Karateke,” Bu işin ahret kısmı şaşmaz adaletin sahibi Allah’ındır. Bu dünyada ise kaderi ve imanı bizlere bahşeden Allah bu musibetlere dünya gözü ile de cezayı verecektir. Bizler bir bedenin emanetçisi olarak bu emanet bizden alınmadan bu suikastın hesabını sormaktan sorumlu gönül bekçileri Alperenleriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Karateke;, “Katillerin, Hepsini, İstiyoruz”,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı