Haber Detayı
07 Haziran 2016 - Salı 14:18
 
Kasr-i Arifan'da iftar geleneği devam ediyor
Kasr-ı Arifan Cami Derneği ve Hacı Ahmet Pakel Vakfı tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeğinin, bu yıl dördüncüsü düzenlendi. Ramazan ayının ilk iftarını burada açan vatandaşlar bu güzelliğin tadına yeniden ulaştı.
DENİZLİ Haberi
Kasr-i Arifan'da iftar geleneği devam ediyor

Denizli Merkezefendi İlçesi Bereketli Mahallesi’nde bulunan Kasr-ı Arifan Cami alanında 2013 yılından itibaren iftar sofrası kuran dernek ve vakıf mensupları,  Ramazan’ın ilk iftarında 800 kişiye yemek verildi. Her geçen gün bu sayının artacağı ve 1500 kişiye kadar iftar yemeği verileceği belirtildi.

Kasr-ı Arifan Cami Derneği ve Hacı Ahmet Pakel Vakfı tarafından iftar yemeğinin, bu yıl dördüncüsü ile vatandaşlara Ramazan-ı Şerif süresince iftar yemeği verilecek.

Ramazan ayı nedeniyle, Denizli’de birçok yerde belediyelerce iftar yemeği düzenleniyor, bu etkinliğe ek ve bir ilk olarak, Kasr-ı Arifan Cami Derneği ve Hacı Ahmet Pakel Vakfı tarafından, yapımı henüz tamamlanmayan cami önünde bu yıl 4. kez düzenleniyor.  

Denizli’nin Kanaat önderlerinden Hacı Ahmet Pakel Hoca Efendi, önderliğinde, bu yıl dördüncüsü düzenlenen iftar sofrasında her akşam 1000- 1500 kişiye ikramda bulunulacak.

 Hacı Ahmet Pakel Hoca Efendi, Bu tür etkinliklerin, bütün mahalle ve beldelerde yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. Hacı Ahmet Pakel Hoca Efendi;  “Tatlı dilli olmak, selamlaşmak ve yemek yedirmek, Cennete götürürhttp://www.shazinem.net/images/smilies/nokta.gif”  hadisini hatırlatarak,Denizlili hayırsever ve iş adamalarının bu mübarek aylarda kendi mahalle veya beldelerinde düzenleyecekleri, bu tür paylaşımlarda hem maddi hem de manevi kazanç sağlayacaklarından hiç şüphe duymasınlar. Birlik ve beraberliğin arttığı bu ayda daha çok kenetlenip, iftar sofralarında, camilerde mescitlerde bir araya gelerek güç birliği içinde olmamızın en uygun zamanın Ramazan-ı Şerif ayıdır.”dedi.Kasr-ı Arifan Dernek Başkanı ve aynı zamanda İş adamı olan Menekşe tekstilin sahibi Arif Saylan, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz iftar yemeğimizde, amacımız bu mübarek ayda ihtiyacı olanlara, yolda kalanlara ve bu sofranın bereketinde bulunmak isteyen tüm vatandaşlarımıza ikramda bulunmaktır. Camimiz Servergazi Devlet Hastanesine yakın olduğu için, hasta ziyaretine gelen vatandaşlarımıza, hasta refakatçilerine ve hastane personeline de iftar vaktinde ikramda bulunmak bizleri mutlu etmektedir. Kasr-ı Arifan camimiz 2011 yılında yapımına başlanmış,1400 m2 alana sahip, yaklaşık üç bin kişilik camimiz, Ege’nin en büyük kubbesine sahip olacak” dedi. Arif Saylan, son olarak her yıl düzenlemiş olduğumuz bu iftar programımıza herkesi davet ediyoruz. Yolu buradan geçen ve ihtiyacı olanların bu bereketli sofradan nasiplenmesini isteriz dedi.

 İftar için gelen vatandaşlar, akşam namazını Kasr-i Arifan caminde eda ettikten sonra, çay ve çeşitli ikramlarla birlikte birbirleri ile muhabbet etme fırsatı buldular. Keyifli anların yaşandığı Kasr-i Arifan Cami’de teravih namazını kılan vatandaşlar evlerine dağıldı.


 

DENİZLİ20HABER

Kaynak: Editör: Köksal İRER
Etiketler: Kasr-i, Arifan'da, iftar, geleneği, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir