Kılıçdaroğlu'ndan CHP’yi karıştıran Sancar ayrımcılığı
asa
Haber
04 Mart 2021 - Perşembe 17:03
 
Kılıçdaroğlu'ndan CHP’yi karıştıran Sancar ayrımcılığı
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu'ndan CHP’yi karıştıran Sancar ayrımcılığı

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ın uygunsuz görüntülerinin olduğu bir görüntü kaydı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne gitti. Kılıçdaroğlu, Sancar'ın görüntülerini izleyerek 'İstifa etsin' talimatı verdi. CHP liderinin bu talimatı aynı konuyla gündeme gelen İstanbul Milletvekili ve parti meclis üyesi Özgür Karabat için vermemesi parti içinde büyük tartışmalara neden oldu. İstifaya zorlanan Teoman Sancar, “Bana yargısız infaz yaptılar” dedi.

 

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a yapılan kaset komplosuyla koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Denizli Milletvekili Teoman Sancar'la ilgili 4 dakikalık uygunsuz görüntülerin olduğu kaseti gördükten sonra istifaya zorladığı öğrenildi. Genel merkezde CHP genel başkan yardımcılarından birinin, boş kâğıda Sancar'a imza attırdığı, sonrasında kâğıdı istifa dilekçesi olarak doldurduğu ortaya çıktı.

 

Konuyla ilgili görüştüğümüz Sancar, "Kaset var diye, baskı oluşturuldu. Gerekli yerlere şikâyetimi yaptım. Her türlü iftiraya cevap vereceğim" dedi.

 

 

SANCAR'I İSTİFAYA ZORLADI

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili ve parti meclisi üyesi Özgür Karabat'a sahip çıkıp istifa ettirmezken, Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ı istifaya zorlaması parti içinde tepkilere neden oldu.

 

 

SOSYAL MEDYADAN İSTİFA ETTİ

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a düzenlenen kaset komplosunun ardından koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu, uygunsuz görüntülerinin olduğu kaseti ortaya çıkan Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ı istifaya zorladığı öğrenildi.

 

Sancar, 27 Şubat'ta sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu. Sancar'ın istifa açıklaması sosyal medyada ve parti kulislerinde 'Muharrem İnce'nin kuracağı yeni partiye katılacak' yorumlarına neden oldu.

 

Oysa Sancar'ın istifasının arkasında bir süre önce CHP Genel Merkezi'ne gönderilen ve karşılığında 1 milyon dolar istenen 4 dakikalık kaset olduğu öğrenildi. Kasette alkollü bir ortamda Sancar'ın yer aldığı görüntülerin olduğu öne sürüldü.

 

 

SANCAR'DAN 1 MİLYON DOLAR İSTENDİ

İddiaya göre Sancar'ın, Denizli'de 3 ay önce bir arkadaşının davetiyle gittiği evde iki genç tarafından uygunsuz görüntüleri çekildi ve Sancar'dan 1 milyon dolar istendi. Sancar bunun üzerine savcılığa giderek, şikâyetçi oldu.

 

PARA ALAMAYINCA GÖRÜNTÜLERİ CHP'YE GÖNDERDİLER

Sancar'dan istedikleri parayı alamayan şantajcılar bir süre önce videoyu CHP Genel Merkezi'ne gönderip, onlardan da para istedi.

 

KILIÇDAROĞLU "İSTİFA ETSİN" TALİMATI VERDİ

Kasetin Genel Merkez'e ulaşmasından hemen sonra CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "istifa etsin" talimatı üzerine, bir genel merkez yöneticisi Sancar'la görüşüp, istifa etmesi gerektiğini iletti.

 

BOŞ KAĞIDA İMZA ATTIRILDI

CHP genel başkan yardımcılarından biri, boş kâğıda Sancar'a imza attırdı, sonrasında kâğıdı istifa dilekçesi olarak doldurdu.

 

 

'EVET, KASET VAR DİYE, BASKI OLUŞTURULDU'

Teoman Sancar konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bir linç girişimiyle karşı karşıyayım. Bel altından vurup hedef gösteriyorlar. İftira atıyorlar. Bu ahlaksızca bir şey. Evet, kaset var diye, baskı oluşturuldu... Gerekli yerlere şikâyetimi yaptım. Her türlü iftiraya, ayrı ayrı belgeleriyle cevap vereceğim. Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim" dedi.

 

ŞANTAJDA 8 GÖZALTI


CHP eski Denizli Milletvekili Teoman Sancar'a kaset şantajı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınanların sayısı 8'e yükseldi. Şantaj çetesinin liderinin, ilişki görüntülerini çeken Fatih S.'nin Aydın'ın Kuşadası ilçesinde görev yapan polis memuru eniştesi M.B.A. olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınanların arasında polis memuru M.B.A. ve Teoman Sancar'ın Ankara'daki berberi de var. Görüntülerden yola çıkan polis, Sancar'ın olay gününe dair çok fazla şey hatırlamaması nedeniyle içeceğine hap konulmuş olabileceğini değerlendiriyor.

 

 

PARTİYİ KARIŞTIRAN AYRIMCILIK! 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kendisine yapılan kaset şantajıyla gündeme gelen İstanbul Milletvekili ve parti meclis üyesi Özgür Karabat'a sahip çıkıp istifa ettirmezken, Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ı istifaya zorlaması parti içinde büyük tartışmalara neden oldu.

 

"KARABAT'TAN DAHA MI AZ CHP'LİYİM?"


1 milyon dolarlık şantaj iddiasında partisi tarafından yalnız bırakılan ve istifaya zorlanan Teoman Sancar, SABAH'a yaptığı açıklamada, "Bir gün önce partime 15 kişi kazandırmışım. Bu parti için canımı dişime takmışım. Özgür Karabat, Okan Gaytancıoğlu CHP'li de ben onlardan daha az mı CHP'liyim? Aylardır gözüme uyku girmiyor. Neyin içerisine düştüm, bu olayın neresindeyim onu bile çözemiyorum. Bu davaya gönül vermiş, aynı saflarda oturduğum koca koca adamlar, şantajcıyla saatlerce görüşüyorlar. Ama bana 'Ne oldu?' diye bile sormuyorlar. Bana sahip çıkacakları yerde kapıya koyuyorlar. Sayın Genel Başkanımızın beni çağırıp süreci benimle paylaşmasını çok isterdim. Nasıl bir kumpasın içerisindeyim bilmiyorum. Karabat ve Gaytancıoğlu'na tanınan özel hayatın gizliliği bende neden uygulanmadı" dedi.

 

Kaynak: Sabah

Kaynak: (Farklı Kaynak) - DİĞER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Kılıçdaroğlu'ndan, CHP’yi, karıştıran, Sancar, ayrımcılığı,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı