Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 09:15
 
Kocatepe işsiz mi kalacak?
Valiler Kararnamesi ile 22 vali merkeze çekildi. 22 vali içerisinde Denizli eski valisi Şükrü Kocatepe’de yer alıyor. Merkeze çekilen valilere genellikle herhangi bir başka iş verilmiyor. Buda Şükrü Kocatepe’nin özlük hakları korunduğundan işsiz kalıp maaşını alacağı sorusunu akla getiriyor.
GÜNDEM Haberi
Kocatepe işsiz mi kalacak?

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Valiler Kararnamesi ile 50 ilin valisi değişti, 22 vali merkeze çekildi. Merkeze çekilen valilere genellikle herhangi bir başka iş verilmiyor. Bu valiler özlük haklarını koruyorlar ve maaşlarını almaya devam ediyorlar.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Valiler Kararnamesi yayımlandı. 50 ilin valisi değişti, 22 vali ise merkeze çekildi. Kararname, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Valilerin alındığı 'merkez', İçişleri Bakanlığı binasında bulunuyor. Merkeze alınmak, diğer bir deyişle 'kızağa çekilmek' anlamına geliyor. Buraya alınan valilerin özlük haklarına ve maaşına dokunulmuyor.

GERİ DÖNEMİYORLAR
Ekstra görev verilmezse merkezdeki valiler herhangi bir iş yapmıyor. Geçmişte, merkeze alınan valilerin dava açıp yerlerine geri dönme hakları bulunuyordu. Ancak son düzenlemelerle bu ihtimal de ortadan kalktı. Düzenlemeye göre; 'merkez' valileri, atanmalarındaki usule göre, valilik kadro ve unvanlarını muhafaza etmek suretiyle merkezde görevlendirilebiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocatepe, işsiz, mi, kalacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir