Haber Detayı
12 Aralık 2016 - Pazartesi 10:36
 
Kuru Dere Mescidi hizmete açıldı
denizli haber / denizli 20 haber / Kuru Dere Mescidi hizmete açıldı
KÜLTÜR Haberi
Kuru Dere Mescidi hizmete açıldı

Çameli İlçesi İmamlar Mahallesinde uzun yılladır ibadet yeri olan Kurudere Mescidi fiziki şartların yetersizliği nedeniyle yıkılarak Belediye ve Mahalle Halkı'nın işbirliği içerisinde çok amaçlı sosyal tesis haline getirilerek Mevlid Kandili öncesi açılışı gerçekleşti.

 

11 Aralık 2016 Peygamberimiz Hz.Muhammed (SAV) 'in Doğum günü Mevlid Kandilindeki açılışı öğle namazına mütakiben önceki akşam yaşanan terör saldırısı nedeniyle 38 şehidimizin acısıyla hüzünlü bir şekilde açılışı yapıldı. Açılışa Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan,Çameli Ak Parti İlçe Başkanı Tanju Gököz ,Çameli İlçe Müftüsü Bayram DanacI,Esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılış Konuşmasını yapan Önceki Dönem Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Türk;Kuru Dere Mescidinin çok uzun yıllar İmamlar Mahallesi halkına hizmet verdiğini ve binanın yetersizliği nedeniyle yeniden inşa edilerek vatandaş-belediye işbirliği içerisinde yaparak hizmete sunduk dedi.

Çameli Ak Parti İlçe Başkanı Tanju Gököz; Yapılan Hizmetin Mahalle Halkına hayırlı olmasını ve Mübarek gecenin Ülkemize İslam alemine ve tüm insanlığa huzur mutluluk ve hayırlar getirmesini dün akşam yaşanan İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen patlamada yaralanan polislerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum cenabı Allah'ım birliğimizi dirliğimizi daim etsin dedi.

 

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; Bu anlamlı ve mübarek günde Kuru Dere mescidimizin açılışını yapıyoruz.

Mescidimizin malzemesi Belediyemiz tarafından karşılandı işçiliği ve diğer hizmetleri mahallemiz halkımız tarafından karşılanarak bu güzel eser meydana geldi. 2 kattan oluşan binanın, zemin katında mutfak, lavabo-wc ile normal katta mescit ve salon bulunuyor bu şekilde kuru dere'de yaptığımız gibi belediye devlet vatandaş işbirliği ile yapılan bütün ibadethanelerimiz mescitlerimiz camilerimiz bana göre çok daha güzel görünüyor gözümüze,olması gerekende bu çünkü burada herkesin emeği var herkesin sevgisi var herkesin katkısı var.

Mevlid ve Kandillerde ibadethane, mevlid yemeklerinin yapıldığı mutfak ve salon ile Çok Amaçlı olarak mahalle halkına hizmet verecek.

 

İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu yakınında Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından polis ekiplerine bombalı araçla haince bir saldırı gerçekleştirmiştir. Bu saldırıda çok sayıda Görev yapan polislerimiz ve vatandaşlarımız şehit olmuş ve yaralanmıştır.Her türlü teröre karşı metanet içerisinde onurlu ve gururlu duruşumuzla kınıyor ve lanetliyorum.Bu alçak saldırıyı gerçekleştirenler Türk milletine hesap verecekler, terör dize getirilecektir. Acımız ve öfkemiz büyüktür ama Milletimiz birbirine kenetlenerek bu zor günleri de elbette geride bırakacaktır.


Şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah tan rahmet, yaralılara acil şifa dilerken, Emniyet güçleri başta olmak üzere şehit yakınlarına yüce Türk milletine sabırlar ve başsağlığı diliyorum.”dedi.

 

10 Aralık 2016 günü İstanbul'daki terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu. Çameli İlçe Müftüsü Bayram Danacı tarafından okunan duanın ardından Kuru Dere Mescidin açılışı yapıldı.

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Kuru, Dere, Mescidi, hizmete, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir