Haber Detayı
23 Aralık 2016 - Cuma 09:50
 
Marketler zincirinin şubeleri boşaltılıyor
denizli haber / denizli 20 haber / Marketler zincirinin şubeleri boşaltılıyor
DENİZLİ Haberi
Marketler zincirinin şubeleri boşaltılıyor

Denizli'de 18 şubesi bulunan marketler zinciri  sahibi M.D. ortadan kaybolunca, işçiler ve alacaklılar ne yapacaklarını şaşırdı. Daha önce izinsiz mallarını kurtarma telaşına giren toptancı alacaklılar, bu sefer polis nezaretinde şubelerden mallarını toplamaya başladı.

 

Çalışan personel, şirket sahibinin tüm mağazaları kapatıp, işçilerin birer aylık maaşlarını ve tazminatlarını ödemeden Ukrayna'ya kaçtığını ileri sürüp, Vali Ahmet Altıparmak'tan yardım istedi. Market çalışanları ile görüşüp sıkıntılarını dinleyen Vali Ahmet Altıparmak ise çözüm için ellerinden geleni yapabileceklerini belirtip, OHAL dönemi nedeniyle işçilere çıkışlarını almalarının uzayabileceğini  söyledi.

 

ALACAKLILAR KAPILARA DAYANDI

Market zincirinin şubelerini kapattığını ve işletme sahibin ortadan kaybolduğunu haber alan alacaklı toptancılar, market şubelerine gelerek mallarını almak istedi. Olay polise intikal edince, izinsiz markete girdikleri için haklarında işlem yapıldı. Alınan mallar geri verildi.

 

Yapılan incelemeler ve alınan kararla, alacaklılar market şubelerindeki mallarını geri almak için polis nezaretinde ürünlerini topluyor. Dün akşam geç saatlerde Karaman Mahallesi'nde bulunan şubeye polis nezaretinde gelen alacaklılar ürünlerini toplayarak ayrıldıkları belirtildi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Marketler, zincirinin, şubeleri, boşaltılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir