Haber Detayı
09 Temmuz 2016 - Cumartesi 08:50
 
Medvedev Türkiye'ye Bir Hafta Verdi
denizli haber / denizli haberleri / denizli 20 haber / Medvedev Türkiye'ye Bir Hafta Verdi
 
 
 
TURİZM Haberi


Turizm sektöründe yer alan Denizli’yi de ilgilendiren bu haber, Türk turizmcilerini bayram ettirecek.

Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Türkiye ile charter uçak seferlerinin yeniden başlaması adına hükümete teklif sunmaları için, ilgili makamlara bir hafta verdi.

Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin düzelmesi adına adımlar atılmaya devam ediliyor. Bir hamle de Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev’den geldi. Başbakan Medvedev charter seferlerinin başlaması için bir hafta süre verdi.

TERÖR UYARISI YAPILDI

Bakanlar Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Başbakan'ın ulaşım güvenliğinin sağlanması için ek önlemlerin alınmasına ve yüksek terör tehdidi olan bölgelere uçuşların kaldırılmasına dikkat çektiği belirtildi.

BİR HAFTA İÇİNDE TEKLİF VERİLECEK

Hükümetin resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, "Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, kararnamenin düzenlenmesi için Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rusya Kültür Bakanlığı, Rusya Dışişleri Bakanlığı ve konu ile ilgili diğer kurumlara talimat vererek bir hafta içerisinde Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında charter seferlerin yeniden başlaması için hükümete teklifte bulunmalarını istedi" dendi.

Daha önce Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, hükümetin Türkiye'ye charter seferlerine izin verecek kararnameyi ay sonuna kadar imzalayabileceğini bildirmişti.

Kaynak: Editör: Köksal İRER
 
 
 
 
Etiketler: Medvedev, Türkiye'ye, Bir, Hafta, Verdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Haber Yazılımı