Merkezefendi Belediyesi Anadolu imam Hatip Lisesi Psikomedya Etwining Projesi
asa
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 13:10
 
Merkezefendi Belediyesi Anadolu imam Hatip Lisesi Psikomedya Etwining Projesi
EĞİTİM Haberi
Merkezefendi Belediyesi Anadolu imam Hatip Lisesi Psikomedya Etwining Projesi

Denizli’de Mart 2020 itibariyle tanıştığımız pandemi sürecinde “Psikolojik Sağlamlık” kavramının ne kadar önemli olduğu öne çıktı. Bu noktada Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Psikolojik Danışmanı Fatma Zehra Kocatürk koordinatörlüğünde 9. Sınıf öğrencileri PsikoMedya projesi kapsamında 4 aylık süre boyunca “Psikolojik Sağlamlık”la alakalı birçok etkinlik gerçekleştirdi.

 

Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden yapılan açıklamada; “Bilecik-Afyon-Konya-Muğla- Kutaisi(Gürcistan), Constanta(Romanya) şehirlerinden farklı okullardaki 100 kadar öğrenci ile yürütülen projenin amacı, öğrencilerin web2.0 araçlarına dair yetkinliklerinin artırılması, 21. yüzyıl becerilerini geliştirmek için ekiple çalışmayı öğrenmesi, sorumluluk alma duygusunun geliştirilmesi, güvenli internet kullanımı ile ilgili farkındalık kazandırılması ve en önemlisi Psikolojik Sağlamlık ile ilgili bilgi ve destek becerilerin artırılmasıdır.

 

 

Proje sürecince öğrencilerimizle 3 klinik psikoloğu (Arzu Akman/Denizli Menence Nur Mutlu/Konya, Elif Su YİĞİT/İzmir)farklı günlerde buluşturarak “Psikolojik Sağlamlık nedir? Psikolojik Sağlamlığı etkileyen şeyler nelerdir? Bireysel olarak Psikolojik sağlamlığı Arttırıcı Tavsiyeler, Psikolojik Sağlamlıkta Özşefkat-Özyeterlilik-Özdenetim-Özsaygı kavramlarının önemi”ni konuştuk.

 

Proje faaliyetlerinde ortak ve etkileşimli ürün çalışmalarına çok önem verilmiştir. Bunlardan en önemlileri öğrencilerin liderliğinde gerçekleştirilen “Güvenli İnternet Paneli”, “Ortak Hikaye Yazma Etkinliği”, “Psikomedya 2021 Takvimi”, “Psikolojik Sağlamlık Sözlüğü”, “Karma Takımlarla Tematik Çalışmalar”dır. Bunun dışında sosyal medya üzerinden psikolojik sağlamlıkla ilgili farkındalık kazandırmak ve bu şekilde insanlara faydalı olmak adına birçok bilgilendirici afiş, online oyun, röportaj, video vb. içerik üretilmiştir.”

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Merkezefendi, Belediyesi, Anadolu, imam, Hatip, Lisesi, Psikomedya, Etwining, Projesi,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı