Meteoroloji, 3 il için dolu ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu
asa
Haber
17 Haziran 2020 - Çarşamba 08:15
 
Meteoroloji, 3 il için dolu ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu
HAVA DURUMU Haberi
Meteoroloji, 3 il için dolu ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu

Denizli’de bugün hava sıcaklığı 20 ila 33 derece arası değişirken hava parçalı bulutlu, rüzgar güneybatıdan 14 km/sa hızında esmesi bekleniyor. Denizli’de Perşembe ve Cuma günü mevzi sağanak yağıl olacağı tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü; Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak'ta hafta başına kadar, gök gürültülü sağanak,  zaman zaman yerel dolu yağışı, yıldırım ve kuvvetli rüzgarın etkili olacağını açıkladı.

 

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Bölge 5. Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından yayımlanan uyarıda, Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak illerinde Avrupa'nın güneydoğusunda bulunan yüksek seviye alçağı ve buna bağlı atmosferin üst seviyelerindeki soğuk havanın etkisinde olduğu bildirildi.

 

Yağışlı bir haziran ayı geçirildiği belirtilen açıklamada, hafta başına kadar bölge genelinde öğle saatlerinden sonra görülecek gök gürültülü sağanakların etkili olmasının beklendiği belirtildi.

 

VATANDAŞLARIN DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLMALARI İSTENDİ

Yağışların yerel olarak kısa sürede yer yer kuvvetli olacağı aktarılan açıklamada, "Gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte zaman zaman yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar da beklendiğinden, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, güncel meteorolojik tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir." ifadesi kullanıldı.

 

SICAKLIKLAR 2 İLA 4 DERECE DÜŞECEK

Açıklamada, sıcaklıkların da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği aktarıldı.

 

DENİZLİ'DE 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Meteoroloji,, 3, il, için, dolu, ve, gök, gürültülü, sağanak, uyarısında, bulundu,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı