Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı
asa
Haber
28 Aralık 2020 - Pazartesi 09:00
 
Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı
HAVA DURUMU Haberi
Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aralarında Denizli’nin de bulunduğu 19 il için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu. Sağanak nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirleri olunması istendi.

 

Denizli’de bugün hava sıcaklığı 9 ila 13 derece arası değişirken hava yağmurlu, rüzgar güneyden 6 km/sa hızında esmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 28 Aralık 2020 gününe ait hava durumu raporunu yayınlandı. Buna göre; Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Muğla, Aydın ve Antalya çevreleri için sarı kodlu kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı.

 

13 İL İÇİN SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji; Denizli, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İstanbul, Yalova, Bursa, Kütahya, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur için de sağanak uyarısında bulundu. Meteoroloji Denizli için saat verdi. Öğleden sonra etkili olması beklenen yağış, saat 13.30 ile 14.00 saatleri arasında başlayacağı tahmin ediliyor.

 

 

VATANDAŞLARA ÖNEMLİ UYARI

Açıklamada, sağanak nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Meteoroloji’den, sağanak, yağış, uyarısı,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı