Haber Detayı
03 Ocak 2017 - Salı 08:38
 
Milletimiz Diriliş Destanı Yazdı
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 2016 yılının Türk Milletinin diriliş destanı yazdığı bir yıl olduğunu söyledi. Şahin Tin; “Kahraman milletimiz, birliğine, milli beka ve barışına yönelik saldırılara karşı tarihte olduğu gibi 2016 yılında da bedenini siper etmiştir” dedi.
SİYASET Haberi
Milletimiz Diriliş Destanı Yazdı

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, yeni yıl vesilesiyle mesaj yayınladı. Türk milletinin ortaya koyduğu birlik ruhuyla 2016 yılını geride bıraktığını söyleyen Milletvekili Şahin Tin, 2017 yılında da aynı kararlılıkla önüne çıkan tüm engelleri aşacağını söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “2016 yılında bir yandan terör belası, öte yandan memleketimizin kalkınması için çok yoğun mücadeleler verdik. 2016 yılı Türkiye açısından sancılı bir dönem olsa da milletimizin milli diriliş hikâyesini yazdığı tarihi anlara tanıklık ettiğimiz bir yıl oldu. İhanet edenlere inat milletimizin yazdığı tarihi destanın ardından karşıladığımız 2017 yılının ülkemiz, coğrafyamız, mazlum kardeşlerimiz ve tüm insanlık için barış, huzur, sağlık, güvenlik ve refah içinde geçmesini diliyorum” dedi.

 

2016 YILI TARİHE KAZINDI

 

Milletvekili Şahin Tin yayınladığı mesajında Türk Milletinin milli mukavemetini kimsenin kıramayacağını ifade ederek; “İstikrarımıza, huzurumuza, barışımıza ihanet eden ve devletimizin bekasına yönelik saldırıya geçen hainlerin cirit atma cüreti gösterdiği 15 Temmuz tarihini içinde barındıran bir dönemi geride bıraktık. Zor bir yılı millet olarak birliğimiz, kardeşliğimiz ve milli duruşumuzla atlattık. Nasıl ki 1071 yılında bu topraklar Anadolu oduysa ve 1453’de İstanbul özüne kavuştuysa 2016 yılında da Milletimiz istiklaline sahip çıkmıştır. Milli mukavemetini cesurca ortaya koyan milletimiz sayesinde tarihe istiklal mücadelesi olarak geçecek olan bir yılı daha not düştük. 2017 yılının ilk saatlerin de İstanbul da yaşanan hain terör saldırısı bir kez daha bizi derinden sarstı. Öfkemiz büyük ancak sağduyulu davranmaya devam edeceğiz. Uluslararası güçler ve maşası katillerin tuzağına asla düşmeyeceğiz. Millet olarak 2017 yılında 2016 yılına göre daha fazla kenetleneceğiz ve teröre asla boyun eğmeyeceğiz” dedi.

 

TERÖR BİTECEK

 

Türkiye’ye karşı düşmanlık besleyenlerin PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ gibi terör örgütleri eli ile saldırdığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Ankara, Kayseri, İstanbul gibi bazı noktalarda haince yaşanan patlamalarla birçok insanımızın şehit ve gazi olmasına sebep olanlara karşı çetin bir mücadele verildi ve verilmeye devam ediliyor. Dağlarımız ve şehirlerimiz güvenlik güçlerimiz tarafından karış karış teröristlerden temizlendi. Hendekler kapatıldı. Devletimiz hain terör örgütlerinin üstesinden gelecek güce sahiptir. Bu dönemde şehit olan güvenlik görevlilerimiz ve olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımız büyük üzüntü kaynağımız olmuştur. Bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

 

 

TEKNOLOJİ DE ÇAĞ ATLADIK

 

Yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen Türkiye’nin büyüme rotasından sapmadan kararlılıkla ilerlediğini söyleyen Milletvekili Şahin Tin; “2016 yılında devam eden yatırımların yanı sıra yeni yatırımlar yapmayı sürdürdük. Hayal bile edilemeyen projelerin temellerini attık ve açılışlarını gerçekleştirdik. Türkiye’yi teknoloji de çağ atlattık ve 4.5 G’ye geçişi sağladık. Orhan Gazi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya tüneli ile Ilgaz 15 Temmuz tüneli gibi nice destansı hizmetleri de milletimizin hizmetine sunduk. 2017 yılında daha çok çalışacak, yeni projeler üreterek 2023 hedeflerine doğru güçlü bir şekilde ilerlemeyi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

 

TEHDİTLERİ YOK EDİYORUZ

 

Tarihi ve kültürel bakımdan kardeşlik bağımız olan bölge halkının huzur ve güven içinde yaşaması konusunda ‘Fırat Kalkanı’ harekâtı başta olmak üzere önemli adımlar attıklarını aktaran Milletvekili Şahin Tin; “Suriye’de 6’ncı yılına giren insanlık dramına ilk günden beri kayıtsız kalmadık. İlkeli duruş sergileyerek mazlumun yanında olmaya ezilen, bombalara maruz kalan kadın, çocuk ve sivillerin yanında olmaya onların acılarını dindirmeye gayret ettik. Bugün Suriye ve Irak’tan her kökenden, her mezhepten ve her inançtan birçok kardeşimize kol kanat gerip misafir ederek dünyaya insanlık dersi verdik. Bölgede yaşayan öz kardeşlerimiz olan Türkmenlere de yardıma koştuk” dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Milletimiz, Diriliş, Destanı, Yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir