Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 11:09
 
Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Alımları Başladı
GÜNDEM Haberi
Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Alımları Başladı

2019'da Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesine katılmak isteyen binlerce askeri öğrenci adayını ilgilendiren haber geçtiğimiz haftalarda ÖSYM tarafından ilan edilmişti. 2019-MSÜ sınav tarihi ve detayları ÖSYM tarafından adaylarla paylaşıldı.

 

 

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Adayları için başvuru süreci 16 Ocak 2019 tarihinde başladı ve 27 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek.


ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre; 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla, ÖSYM tarafından 7 Nisan 2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı  (2019-MSÜ) yapılacaktır. Sınava başvurular, 16 Ocak-27 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak olup adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklardır. 

 

Ek’te yer alan kılavuz, 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2019-MSÜ), başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile 2’nci seçim aşamalarına başvuru, 2’nci seçim aşamaları ve aday yerleştirme esaslarını kapsamakta olup adayların başvuru öncesi ilgili kılavuzu dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

 

ÖSYM SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ....

 


MSÜ NEDİR?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak, 31 Temmuz 2016'da kurulan askeri yükseköğretim kurumu MSÜ, gençleri vatan savunmasında hizmet için ve prestijli bir gelecek için yetiştirmeyi hedefliyor. MSÜ, harp okulları, meslek yüksekokulları ve enstitülerden oluşuyor.

 

Üniversite bünyesinde Ankara'da Kara Harp Okulu, Tuzla'da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy'de Hava Harp Okulu, Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova'da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir'de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara'da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.

 

Kaynak: (Farklı Kaynak) - DİĞER Editör: Semih Can
Etiketler: Milli, Savunma, Üniversitesi, Askeri, Öğrenci, Alımları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir