Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin kullandığı EBA çöktü "/>
asa
Haber
22 Eylül 2020 - Salı 11:09
 
Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin kullandığı EBA çöktü
EĞİTİM Haberi
Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin kullandığı EBA çöktü

Türkiye'deki koronavirüs salgınında milyonlarca öğrenci ve öğretmenin ders için girdiği Eğitim Bilişim Ağı sistemi yoğunluk nedeniyle çöktü. Bakanlık ise yaptığı açıklamada EBA TV üzerinden yayının devam ettiğini ifade etti.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitim yerine kullanılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. Öğretmen ve öğrencilerin giremediği sistem "çok kalabalık" uyarısı verdi. Öğretmenlerin de sisteme girememesi sebebiyle eğitim durdu. Denizli'de  bu konuda şikayetlerin geldiği uzaktan eğitim sisteminde EBA'ya giremeyen öğrenci velileri, öğretmenlere derslerine giremediklerini belirtirken başka bir çözüm yolu ararken,  öğretmenlerinde sisteme giremediği cevabı ile karşılaştı.

 

Öğrenciler ve öğretmenler bu uyarı ile karşılaştı "Şu an yüz binlerce öğretmen ve öğrenci EBA'da. Yoğunluk yüzünden sorun yaşamış olabilirsin. Bu süreçte EBA TV kanallarımız yanında. Yayın akışı için buradan bilgi alabilirsin. İstersen hazırladığımız Eğitim Takvimi'nden günün önerilerine de bakabilirsin. En kısa sürede görüşmek üzere…

 

 

BAKAN "HAZIRIZ" DEMİŞTİ

EBA Yeni Yayın Dönemi Tanıtımı'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni döneme hazırız mesajı vermişti. Selçuk 'Dünyanın en iyi dijital eğitim altyapısını kuruyoruz. Çok iddialı olarak söylüyorum. Uzaktan eğitimde dünyadaki 3-5 ülkeden bir tanesi Türkiye. Bu hizmetin genişleyerek yüz yüze eğitime geçildiğinde de sürekli biçimde devam edeceğinin müjdesini vermek isterim' ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Milyonlarca, öğrenci, ve, öğretmenin, kullandığı, EBA, çöktü,
Yorumlar
Haber Yazılımı