Haber Detayı
16 Haziran 2016 - Perşembe 10:35
 
Motosiklet Kazası Geçiren Gencin İmdadına Hava Ambulansı Yetişti
denizli haber / denizli 20 haber / Motosiklet Kazası Geçiren Gencin İmdadına Hava Ambulansı Yetişti
SAĞLIK Haberi
Motosiklet Kazası Geçiren Gencin İmdadına Hava Ambulansı Yetişti

Muğla’da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan motosiklet sürücüsü yapılan ilk müdahalenin ardından tedavi amaçlı hava ambulansı ile Pamukkale Üniversite Hastanesi’ne getirildi.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Muğla İlinde 10 Haziran günü geçirdiği motosiklet kazası sonucu ağır yaralanan 36 yaşındaki motosiklet sürücüsü S. K., Marmaris Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalesi sonrasında ileri tetkik ve tedavisinin yapılabilmesi amacıyla hava ambulansı ile İlimiz Pamukkale Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.

 Kaza sonucunda karaciğeri ciddi bir şekilde yaralanan ve vücudunda kırıklar bulunan S.K.’ nın Denizli İline sevkine karar verilmesinin ardından helikopter ambulansı talep edilmiştir. Solunum cihazına bağlı bulunan S.K.’nın sevki için Antalya İlinden havalanan Sağlık Bakanlığına bağlı Helikopter Ambulans, hastayı Muğla’ nın Marmaris İlçesinden alarak İlimiz merkezinde bulunan Tugay Komutanlığında bulunan helikopter pistine başarılı bir şekilde iniş yapmıştır. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ ne bağlı 112 Acil Yardım Ambulansı ve Sağlık Ekiplerince karşılanan S.K., tedavisinin yapılacağı Pamukkale Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir. Ameliyata alınan ve yoğun bakımda tedavisi devam eden S. K.’ nın sağlık durumu ciddiyetini korumaktadır.

Kaynak: Editör: Köksal İRER
Etiketler: Motosiklet, Kazası, Geçiren, Gencin, İmdadına, Hava, Ambulansı, Yetişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir