Haber Detayı
25 Kasım 2017 - Cumartesi 09:24
 
Muğla'da deprem oldu Ege sallandı!
YAŞAM Haberi
Muğla'da deprem oldu Ege sallandı!

Muğla'nın Ula ilçesinde saat 00.49'da 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 5 km derinliğinde meydana gelirken Denizli’de de hissedildi.

 

Muğla'nın Ula İlçesi'nde Richter ölçeğine göre 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadı.

 

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin merkez üssünü Muğla'nın Ula ilçesi olarak saptadığı deprem, bugün saat 00.49'da meydana geldi. Yerin 25.44 kilometre derinliğinde olan deprem, Ula'nın yanı sıra, kent merkezi, çevre il ve ilçelerde de hissedildi. Paniğe neden olan depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadı. Vatandaşlar deprem sonrası geceyi dışarda geçirdi.

 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.0 olarak belirledi. Muğla'da büyük deprem sonrası artçı sarsıntılar devam etti.

Geçen Çarşamba akşamı da Muğla'nın Ula İlçesi'nde merkez üssü kırsal Arıcılar Mahallesi olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Muğla'da, deprem, oldu, Ege, sallandı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir