Haber Detayı
12 Ocak 2017 - Perşembe 10:37
 
Nefes alan temiz bir Tavas için denetimler başladı
Tavas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri hava kirliliğinin önlenmesi, insan ve çevre sağlığı korunması için ekipler, ilçe merkezinde kalorifer denetimlerine başladı.
YAŞAM Haberi
Nefes alan temiz bir Tavas için denetimler başladı

İlçe genelinde denetimlere başlayan zabıta ekipleri okullar, öğrenci yurtları, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere ilçedeki kalorifer ile ısınan konutların kalorifer sistemlerini kontrol etmeye başladı.

 

Ekipler, kalorifer kazanlarının dönemsel bakımlarının yapılıp yapılmadığını, kalorifer yakan şahısların Ateşleme Belgeleri’nin olup olmadığını kontrol yaparak, kaloriferlerin yakıt, yakıcı ve baca konularında uyulması gereken kurallar hakkında vatandaşı bilgilendirdi.

 

 

Hava kirliliğinin önlenmesi, insan ve çevre sağlığının korunması için belediye ekipleri tarafından denetimler yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Turhan Veli, “İlçemizde hava kirliliğini önlemek, kalitesiz yakıtların kullanılmasından kaynaklanan sorunların önüne geçilmesi için zabıta ekiplerimiz denetimlerine başladı.

 

Temiz bir Tavas için, daha temiz havayı teneffüs edebilmek ve hava kirliliğini önlemek için standartlara uygun yakıt kullanmalıyız. Sağlığımız için herkesin birlikte hareket ederek gerekli önlemleri alması gerekiyor. Nefes alan bir ortamda yaşamak için vatandaşlarımızı kurallara uymaya davet ediyoruz.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Nefes, alan, temiz, bir, Tavas, için, denetimler, başladı,
Yorumlar
ide>
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir