Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 18:16
 
Öğrencilerden Mehmetçiğe Kuru-yemiş desteği
DENİZLİ Haberi
Öğrencilerden Mehmetçiğe Kuru-yemiş desteği

Denizli Nalan Kaynak Anadolu Lisesi’nden Afrin’deki Mehmetçiğe anlam dolu mektubun yanı sıra 1250 paket kuruyemiş gönderdi.

 

Düzenlenen kampanya ile içerisinde, fındık, badem, leblebi, ve üzümün yer aldığı kuruyemiş paketleri öğrenciler tarafından hazırlanarak asker ağabeylerine gönderdiler.

 

Nalan Kaynak Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve velileri işbirliği ile Afrin’de zeytin Dalı Operasyonuna katılan Mehmetçiğe moral, motivasyon destek amacı ile kampanya düzenlendi. Toplanan yardımlarla gıdaların laboratuvar testi yaptırılıp, İl Tarım Müdürlüğü denetiminde 150 gramlık bin 250 paket kuruyemiş paketi hazırlanarak Reyhanlı Oğulpınar Sınır Karakoluna gönderildi. Paketlerin içinde askerlere yazılan mektup ve hazırlanan slaytlar da eklendi.

 

İşte yazılan o mektup;

 

MEKTUP

 

Mete Han’ın sureti, Ertuğrul’un kanı, Fatih’in ideali, Yavuz’un mazluma bakışı, Kanuni’nin hışmı, Atatürk’ün tecellisi, bileği bükülmez, Ey Türk’ün şanlı askeri,  Senin kanın kanım, canın canımdır. Sen ki göklerdeki meleklerin bile hayranlığını kazanmış, Allah davasının kutlu Mehmet’isin. Bu milletin geleceği, Sakarya’nın sırtındaki ağır yük gibi senin omuzlarında yükselecektir. Yüreklerimiz birdir.

 

Bir milletin sahip olduğu en değerli unsur vatanıdır. Ülkenin bağımsızlığının sembolü olan bayrağın dalgalanması, bir milletin varlığını göstermesi açısından çok önemlidir. Aynı geçmiş ve geleceğe bakan bu millet için vatan ortak paydadır ve her insan bu ortak paydada buluşmalıdır. Atalarımız da bu hususta canlarını ortaya koymuş, mücadelenin nasıl olması gerektiğini herkese göstermiştir. Bu sebeple atalarımıza her zaman minnet duyuyoruz ve bize emanet edilen, her karış toprağı onların kanıyla yoğrulmuş, bu kutsal toprakları en iyi biçimde korumamız gerektiğini biliyoruz. 

 

Ulu Önder Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “Yurt toprağı! Sana her şey feda olsun Kutlu olan sensin...Hepimiz senin için fedaiyiz  Fakat sen Türk milletini ebedî hayatta yaşatmak için feyizli kalacaksın...Türk toprağı! Sen, seni seven Türk milletinin mezarı değilsin  Türk milleti için yaratıcılığını göster... Türkiye halkı, mütevazı millî hudutları içinde bütün medenî insanlar gibi tam manâ ve şümulüyle yaşayacaktır ”


 
Tarihi zaferlerle dolu olan,  Çanakkale’de tarihin kaydettiği o büyük kahramanlığı gösteren Türk milletinin temsilcisi olan sizler, bugün de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kast eden düşmana karşı destan yazıyorsunuz. Bu destan dünyanın daha önceden şahitlik ettiği destanlardan sadece biridir. Dünyanın en büyük zaferleri, Türk ordusunun eseridir. Biliyoruz bunu. Bütün milletin göğsünü gururla kabartan kahraman Türk askeri!

 

Ülkenin vahim durumlarında milletin umut ışığı olan sizlerin, vatanımızı iç ve dış tehlikelere karşı gözünüzü kırpmadan savunacağınıza inancımız tamdır. Elde edeceğiniz galibiyetler sayesinde zulüm görmüş milletlerin umudu olmaktasınız. Bunu da herkes biliyor.


Canınızı ortaya koyarak topraklarımızdan terör örgütünün kökünü kazımak için gösterdiğiniz mücadele çok yücedir. Yüzyıllardan beri, Türk milletinin üzerine oynanan her türlü kahpe oyunu bozmayı başarmış bir milletin, bugün de sayende bu oyunu bozacağına kanıyım. Milletimiz yediden yetmişe sizlerle birliktedir. Gözünüz arkada kalmasın, gönlünüz buruk olmasın.


Bizler bu kutsal mücadelede tüm kalbimizle, dualarımızla yanınızdayız. Bizden yana her şey helal olsun, siz de hakkınızı helal edin.
Allah'a emanet olun.    

 

DENİZLİ NALAN KAYNAK ANADOLU LİSESİ

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Öğrencilerden, Mehmetçiğe, Kuru-yemiş, desteği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Öğrencilerden Mehmetçiğe Kuru-yemiş desteği
Öğrencilerden Mehmetçiğe Kuru-yemiş desteği
Öğrencilerden Mehmetçiğe Kuru-yemiş desteği
Öğrencilerden Mehmetçiğe Kuru-yemiş desteği
Öğrencilerden Mehmetçiğe Kuru-yemiş desteği
Öğrencilerden Mehmetçiğe Kuru-yemiş desteği
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir