Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:19
 
Öğrencilerine Ders Konseptleri Hazırladı Binlerce Öğrencisi Oldu
EĞİTİM Haberi
Öğrencilerine Ders Konseptleri Hazırladı Binlerce Öğrencisi Oldu

Ülkemizde ve dünyanın bir çok ülkesinde COVID-19 virüsü etkisiden dolayı okullar zorunlu tatil edildi. Yurdun dört bir köşesinde olduğu gibi ilimizde görevli öğretmenlerimiz bu zor süreçte farklı platformlardan öğrencilerine ulaşarak eğitimlerinin aksamaması için büyük bir çaba sarf ediyorlar.

 

İlimizin fedakar eğitimcileri uzaktan eğitimle öğrencilerinin karşısına farklı konseptlerle çıkarak alternatif öğrenme sistemleri geliştirdiler. Geleceğimiz olan gençlerimizin yarınlara daha iyi hazırlanması adına uzaktan da olsa tüm imkanlarını kullanan öğretmenlerimizden biri de Merkezefendi Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Fatma Erözkan oldu. Coğrafya öğretmeni Fatma Erözkan bir çok meslektaşı gibi Covid-19 sürecinin ilk gününden itibaren öğrencilerine uzaktan eğitim çalışmalarına başladı.

 

Öğrencilerine en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmek için kendi adına sosyal medya hesabı oluşturarak canlı yayınlarla öğrencilerine ders vermeye başladı. Branşı olan coğrafya dersi konuları için evinin içerisinde ve bahçesinde farklı konseptler yaparak canlı dersi veren öğretmenimiz büyük bir başarıya imza attı.

 

Yaptığı dersler öğrencilerin büyük ilgisini çekerek, öğrencilerin bir sonraki dersi sabırsızlıkla beklediği bir hal aldı. Fatma Öğretmenin eğitim adına yaptığı bu özgün çalışmalar öğrencisi olmayan öğrencilerinde dikkatini çekti. Canlı yayınları binli rakamları aşan Fatma Öğretmen bu süreçte binlerce öğrenciye ulaşarak derslerinin kesintisiz devam etmesini sağlıyor.

 

Pandemi sürecinde öğretmenlerimizin yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Coğrafya Öğretmenimiz Fatma Erözkan çok güzel bir çalışmaya imza atmıştır. Kendisine ve tüm öğretmenlerimize bu süreçte yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz çağda internet ağı sayesinde haberleşme ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara topluluklara ulaşmak saliselerle ifade ediliyor. Toplumumuzun ve gençlerimizin gerek sosyal medya olsun gerekse internet üzerindeki farklı platformlardan vakit öldürmek adına değil de bilgiye ulaşma adına kullanılması yönünde Denizli olarak önemli çalışmalar yapmıştık. Pandemi süreci gençlerimize ve toplumun tüm kesimlerine internet üzerinden bilgiye ulaşılabileceğini de öğretti. Fatma Öğretmenimiz yaptığı konseptlerle coğrafya dersini binlerce öğrenciye sevdirerek işledi” dedi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Öğrencilerine, Ders, Konseptleri, Hazırladı, Binlerce, Öğrencisi, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir