Haber Detayı
23 Şubat 2017 - Perşembe 10:17
 
Öğretmen oyun oynayan çocuğu dövdü
Denizli de bir ilkokulun bahçesinde akşam oyun oynayan bir grup çocuktan 13 yaşındaki E.C.H.'nin, gece okulda yapılan halı saha maçını izleyen öğretmen İ.A. tarafından, gürültü yaptığı gerekçesiyle dövüldüğü iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Öğretmen oyun oynayan çocuğu dövdü

"YÜZÜME YUMRUKLAR ATTI"

E.C.H., "Beni yakalayıp, başıma ve yüzüme yumruklar attı. Yaklaşık 100 metre saçımdan sürükleyip, zorla otomobiline bindirdi. Tekrar okulun önüne götürdü. Beni polisler elinden aldı" dedi. İ.A.'nin izne gönderildiği, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konuyla ilgili idari soruşturma başlattığı öğrenildi.

 

GÜRÜLTÜ YAPTIKLARI İÇİN UYARDI

Kuşpınar Mahallesi'ndeki Saadet Erikoğlu İlkokulu'nda dün (pazartesi) saat 22.00'de meydana geldiği öne sürülen olay, iddiaya göre, şöyle yaşandı: Atatürk Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi E.C.H., 3 arkadaşıyla birlikte evlerinin yanındaki Saadet Erikoğlu İlkokulu'na oynamaya gitti. Okulda beden eğitimi öğretmeni olan, olay sırasında okulun bahçesinde halı saha maçını izleyen İ.A., kantinin yanında oynayan E.C.H. ile arkadaşlarını gürültü yaptıkları gerekçesiyle uyardı.

 

OTOMOBİLİYLE TAKİP EDİP YAKALADI

Gürültünün sürmesi üzerine, öğretmen İ.A., öğrencilere doğru yürüdü. E.C.H. ve arkadaşları korkup, okul bahçesinden çıkarak kaçtı. Okulun dışında otomobiliyle E.C.H.'yi takip edip, yakaladığı öne sürülen İ.A., iddiaya göre, önce çocuğu darp etti, ardından yaklaşık 100 metre sürükleyerek zorla otomobiline bindirip tekrar okula götürdü.

 

POLİSLER ÖĞRETMENİN ELİNDEN KURTARDI

Yüzü kan içinde kalan E.C.H.'yi, okuldaki polisler öğretmenin elinden kurtardı. Polisin hastaneye götürdüğü E.C.H., tedavisinin ardından taburcu edildi. E.C.H.'ye darp raporu verildiği öğrenildi.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayla ilgili olarak polis ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Okula müfettiş gönderileceği belirtilirken, sözleşmeli beden eğitimi öğretmeni İ.A.'nın, izne ayrıldığı öğrenildi. İ.A.'nın polis merkezinde verdiği ilk ifadesinde, okul bahçesindeki kantinden sesler geldiğini duyduğunu, kaçmaya başlayan öğrenciyi kovaladığını, darp etmediğini, peşinden koşarken yakaladığında birlikte düştüklerini söylediği öğrenildi.

 

"SAÇIMDAN TUTUP SÜRÜKLEYEREK OTOMOBİLE BİNDİRDİ"

Olayın ardından hastaneye gidip tedavi olan ve darp raporu alan E.C.H., okul bahçesinde sadece oyun oynadıklarını belirterek, "Okul bahçesinde ses çıktığı için yanımıza gelip, bizi kovaladı. Biz de korkup kaçtık. Ben dizimden rahatsız olduğum için fazla kaçamadım, beni yakaladı. Saçımdan tutup, başıma vurup, yüzüme yumruk attı. Yaklaşık 100 metre saçımdan tutup sürükleyerek zorla otomobiline bindirdi. Tekrar okulun önüne getirdi, polisler beni onun elinden aldı. Biz sadece oyun oynuyorduk, koskoca öğretmen beni böyle dövdü" dedi.

 

"BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM"

Oğlunu kanlar içinde görünce çıldırdığını söyleyen baba Serdar H. ise "Çocuklar oynar ve hata yaparlar ama öğretmen bunu yapar mı? Otomobille kovalayarak saçından sürükleyip, darp etmek ne demek? 13 yaşındaki bir çocuk, okul bahçesinde oynarken ne yaptı da bu hale getirdi? Yetkililerin bu işle ilgilenmelerini istiyorum. Zorun ne, hayatına mı kast etmiş, bıçak mı çekmiş, ne yapmış. Bu işin peşini bırakmayacağım. Oğlumuzu o halde görünce eşimin ve diğer çocuklarımız döktüğü gözyaşının hesabını soracağım. Çocukların okulda oynamaya hakkı var. Onun o saatte orada ne işi varsa çocukların da o hakkı var" dedi.

 

"BUNUN HESABINI SORACAĞIZ"

Gözü yaşlı anne Cemile H. ise, oğlunun yaşadığı olaydan dolayı psikolojisinin bozulduğunu, 1.5 ay sonra TEOG sınavına gireceğini, bunun hesabını soracaklarını söyledi.

 

Kaynak: () - DİĞER Editör:
Etiketler: Öğretmen, oyun, oynayan, çocuğu, dövdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir