Haber Detayı
07 Ocak 2017 - Cumartesi 12:30
 
Pamukkale Belediyesi karla mücadeleye devam ediyor
Soğuk ve kar yağışı çok etkili olduğu Denizli’de Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin karla mücadelesi devam ediyor. Uzun pınar, Gözler, Kurtluca gibi yüksek rakımlı mahallelerde ekipler gece gündüz demeden yolları açık tutmak için yoğun çaba sarf ediyor.
DENİZLİ Haberi
Pamukkale Belediyesi karla mücadeleye devam ediyor

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Ekiplerimiz bölgede sorun yaşanmaması için çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

 

Türkiye genelinde soğuk ve yağışlı hava sebebiyle teyakkuz halinde olan Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gece gündüz yol açma çalışmaları devam ediyor. Aralık ayı sonunda başlayan kar yağışı yoğun çabayla yolları açık tutan ekipler, karın yeniden yağmasıyla bir defa daha kolları sıvadı. Kent merkezinde Cuma akşam sağanak yağmur yağarken yağış yüksek kesimlerde sabaha karşı 04.00’den itibaren kar şeklinde oldu. 

 

 

Pamukkale ilçesinin 1200 rakımlı mahalleri olan Gözler, Uzun pınar, Akça pınar, Kurtluca ve Güzel pınar da kar kalınlığı 25-30 cm’yi aştı. Pamukkale Belediyesi ekipleri kar yağışı ile birlikte mesaiye başladı. Öncelikli hedef olarak yolların açık kalması olarak belirleyen ekipler yollarda küreme ve tuzlama çalışmalarına ağırlık verdi. 

 

Toplam 60 şahısın yer aldığı ekipte 12 kepçe, 3 greyder, 5 tuz serpme aracı bulunurken, ekipler özellikle Gözler, Uzun pınar, Güzel pınar ve Ak dere arasındaki yollarda temizleme çalışması yaptı. Etkili kar yağışı sebebiyle kapanan yollarda araçlar zorlukla ilerlerken, Pamukkale Belediyesi ekipleri Güzle pınar- Ak dere arasında yolda kalan araçları da kurtardı. Ekipler kar yağışı devam etme ihtimalini göz önünde bulundurarak gece gündüz demeden hazırlıklı olarak çalışıyor. 

 

 

EKİPLERİMİZ YOĞUN ÇABA HARCIYOR

 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kışın sert yüzünü gösterdiği  bu günlerde Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yoğun mesai harcadığını söyledi. “Rakımı yüksek olan mahallelerimizde çalışmalar aralıksız devam ediyor. 

 

Başkan Gürlesin, “Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini gösteriyor. Biz önceden yapılan planlamayla kar yağışı başlamasıyla birlikte yolları açık tutmak için çalışmalara hemen başlıyoruz. Özellikle Kurtluca, Gözler ve Uzun pınar bölgesinde yolların açık kalması için ekiplerimiz çalışıyor. Ekiplerimiz yolda kalan halkımıza da yardım ediyor. Kar yağışı etkili olduğu bu günlerde ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız olarak devam edecek. Amacımız kar sebebiyle hiçbir yolumuzun kapanmaması. Ben ekiplerimizde yer alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Pamukkale, Belediyesi, karla, mücadeleye, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir