Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 14:33
 
Pamukkale Semalarında Balon Uçuşları Bu Ay Başlayacak
Denizli Pamukkale'de daha önce gündeme gelen ama bazı nedenlerden dolayı yapılamayan balon turları Vali Ahmet Altıparmak sayesinde yeniden gündeme alınarak faaliyete geçiriliyor.
GÜNDEM Haberi
Pamukkale Semalarında Balon Uçuşları Bu Ay Başlayacak

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Pamukkale’de daha önce başlatılan ancak bazı nedenlerle durdurulan Balon Turları yeni yılda yeniden başlıyor. Bu konuda Vali Ahmet Altıparmak Denizlilere müjde vererek, ‘Beyaz Cennet’ Pamukkale’nin semalarında bu ay içerisinde Türk Hava Kurumu Gökçen Havacılık ve diğer özel balon işletmelerinin ilk uçuşlara başlayacağını söyledi.

 

 

Pamukkale’nin eşsiz bir doğa güzelliğine sahip olduğunu vurgulayan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, bu görsel güzelliğin her yönüyle tanıtılmasının önemli olduğunu vurguladı. Vali Altıparmak, çeşitli etkinlik ve aktivitelerle ziyaretçilerin güzel vakit geçirebileceği yerler ve ortamlar oluşturulmasının önemine değinerek, Pamukkale’de balon uçuşlarının bu ay içinde başlayacak olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Pamukkale semalarını renklendirecek olan turların başlamasıyla ilgili olarak başta Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci olmak üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici’ye, Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek ve kurul üyelerine, Denizli Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu Başkanı Sabahattin Kara ve komisyon üyelerine, Belediye Başkanlarımıza, Türk Hava Kurumu  Gökçen Havacılık Genel Müdürü Erdoğan Arslantaş’a, Sivil Toplum Kuruluşu üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, “İnanıyorum ki bu görsel güzellik, İlimiz turizmini hareketlendirecek ve bütünüyle İlimize katkıda bulunarak artı değer katacaktır” dedi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Pamukkale, Semalarında, Balon, Uçuşları, Bu, Ay, Başlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir