Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 11:05
 
Pamukkale ve Karahayıt'da yoğunluk
Denizli'de termal kaynakların bulunduğu Pamukkale ve Karahayıt bölgesi, kış mevsiminde termal turizminde yoğunluk yaşıyor.
TURİZM Haberi
Pamukkale ve Karahayıt'da yoğunluk

Yerli ve yabancı turistler, kış mevsiminde Pamukkale travertenlerinde sıcak suyun buharının oluşturduğu görsel şöleni izleyip travertenler üzerindeki yürürken, soğuk havada bölgedeki termal tesislerden yararlanıyor.Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, 12 ay boyunca sürdürebilir turizmin yapıldığı ender yerlerden birisi olan Pamukkale bölgesinin kış aylarında yoğun olarak termal özelliğinden dolayı misafir ağırladığını belirtti.

 SÖMESTİRDE YÜZDE 100 DOLULUK BEKLENTİSİ

Bölgeye gelen yerli ve yabancı misafirlerin burada hem tatillerini yaptıklarını hem de termal kaynaklardan faydalanarak tedavi olduklarına dikkati çeken Şen, şöyle konuştu: "Denizli yaz kış yerli yabancı misafir alıyor. Kış aylarında da Denizli bölgesi termal özelliğinden dolayı çok ciddi anlamda ziyaretçi kabul ediyor. Konuklar kayak merkezi ve teleferikle farklı kış tatili yapabilme olanaklarına sahipler. Gündüz karla iç içe olup akşam termal sularda şifa bulacak olan misafirleri Denizli'ye, Pamukkale'ye bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde sömestir var, onunla ilgili de yoğun bir şekilde Pamukkale bölgesi termal özelliğinden dolayı rezervasyon alıyor. Sömestirde yoğun bir rezervasyon talebimiz var otellerde. Yüzde 100'e yakın doluluk oranlarına erişmesini bekliyoruz."

 UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Pamukkale'nin kültürel, doğal özelliklerinin yanı sıra çevresinde de çok ziyaret edilecek yerlerin bulunmasının bölgenin her mevsim ziyaretçi çektiğine işaret eden Şen, "Derneğimiz çatısı altında gerçekleştirdiğimiz 'Termaliyi gelir' kampanyasıyla da biz misafirlerimize en uygun fiyatla tatil sunuyoruz. Bundan tüm vatandaşlarımızın da faydalanmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

 SOĞUK HAVADA 36 DERECELİK SU KEYFİ

Şen, kış mevsiminde hava soğuk olsa da ziyaretçilerin termal havuzlardan en iyi şekilde yararlandıklarına dikkati çekerek, "Dışarıda sıfırın altında bir sıcaklık olsa bile vatandaşlarımız 36 derecedeki termal sulardan faydalanabiliyorlar." dedi.

Karahayıt bölgesinde faaliyet gösteren termal otelin müdürü İsmail Bartu ise kış aylarında termal turizme talebin arttığını vurguladı.

Sömestir için çok ciddi bir talep bulunduğunu aktaran Bartu, şöyle devam etti: 

"Kış ayları termal tatil önem arz ediyor, bununla birlikte bölgemizde talepler çoğaldı. Kış aylarında özellikle kasım ayından şubatın sonuna kadar olan dönemde termale olan talep artıyor. Kış aylarında insanlar tatilini boş vakitlerini geçirebileceği, tatilini yapabileceği yerler arıyor. Soğuk havalarda sıcak atmosferde tatil yaparken tedavi olma şansını yakalamak istiyorlar."Kaynak: () - DİĞER Editör:
Etiketler: Pamukkale, ve, Karahayıt'da, yoğunluk,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir