Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 11:49
 
PASVAK’dan yemek yerine iaşe yardımı
DENİZLİ Haberi
PASVAK’dan yemek yerine iaşe yardımı

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı  (PASVAK) Aşevi Yönetim Kurulu tarafından yapılan duyuruda, her gün iki öğün dağıtılan yemeklerin, koronavirüsünün bulaşma ihtimalini azaltmak bakımından, geçici olarak, sıcak yemek yerine iaşe yardımına geçilmesinin daha isabetli olacaktır dedi.

 

Yapılan açıklamada; "PASVAK Aşevi olarak, içinde bulunduğumuz korona virüs salgını ile mücadele kapsamında siz değerli hayırseverlerimize ve kamuoyuna kurumumuzun çalışmaları hususunda bir açıklama yapmayı zaruret olarak görüyoruz.

 

Sosyal hayatımızı sarsan, gündemimizi ciddi şekilde meşgul edip kaygı ortamı yaratan salgına dair PASVAK Aşevi yönetim kurulu olarak koronovirüse dair tüm gelişmeleri dikkatle takip etmekte ve hali hazırda devam eden yemek dağıtım faaliyetimizi kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çalışmalarımızı özenle sürdürmekteyiz.

 

16 yıldır, her gün 1200 ihtiyaç sahibine 2 öğün yetecek, 3 çeşit sıcak yemeği ekmeğiyle birlikte kapılarına kadar ulaştırmaktayız. Aşevinde yemekler temiz ve sağlıklı bir şekilde, tam zamanlı çalışan gıda mühendisi gözetiminde imal edilmektedir.

 

Dağıtım personelimiz, dağıtım esnasında bone eldiven ve maske kullanmakta, her evde eldiven yenileyip, kişiler ile mesafeyi koruyarak kurallara uymaktadır. Bir gün öncesinde bırakılan ve bir gün sonrasında ihtiyaç sahipleri tarafından temiz bir şekilde tarafımıza teslim edilen sefer tasları, dağıtım sonrası aşevinde tekrardan bulaşık makinasında deterjanlı su ile yüksek derecede yıkanmaktadır. Dağıtım araçlarımız her gün yıkanıp dezenfekte edilmektedir.

 

 

Göstermiş olduğumuz bu titizliğe rağmen yemek verdiğimiz kişiler günlük sosyal temas ile ilgili olarak bizlere kaygılarını iletmişlerdir. Yönetim kurulumuz yaptığı değerlendirmede, bulaşma ihtimalini azaltmak bakımından, geçici olarak, sıcak yemek yerine iaşe yardımına geçilmesinin daha isabetli olacağı kanaatine varmıştır. Dayanıklı ekmek ve et kavurmasını da içeren gıda paketlerimiz iki haftada bir ihtiyaç sahiplerinin kapılarına ulaştırılacaktır.

 

Küresel anlamda maruz kalınan bu salgından insanların hem bedensel hem de psikolojik olarak etkilenmemeleri en büyük temennimizdir" denildi.

 

NOT: Dağıtılacak ürünler; nohut, makarna, pirinç, bulgur, un, süt, yağ, salça, kavurma ve Trabzon ekmeği

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: PASVAK’dan, yemek, yerine, iaşe, yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir