Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 09:15
 
PAÜ’lü Öğrenciler Mühendisliği Anlatıyor
EĞİTİM Haberi
PAÜ’lü Öğrenciler Mühendisliği Anlatıyor

Pamukkale Üniversitesi Araştırma Geliştirme Topluluğu ( IEEE ) okuyan öğrenciler ilkokul ve Ortaokullarda Sosyal Sorumluluk Projeleri adını verdikleri proje ile mühendisliği anlatarak gelecek nesillere bilim ve mühendisliği aşılıyorlar.

 

Pamukkale Üniversitesinde IEEE gönüllüsü olan topluluk danışmanların başlattığı proje ile Çameli İlçesi Elmalı Mahallesi ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrenciler geleceklerinde eğitim alabilecekleri yeni yolları öğrettiler.

 

 

Pamukkale Üniversitesinde Mühendislik Bölümlerinde okuyan 15 Öğrenci Çameli İlçesi Elmalı Mahallesindeki Elmalı İlkokul ve Ortaokul giderek öğrencilere farkındalık yaratarak okudukları bölümleri, iş imkanlarını, eğitim imkanlarını ve kendi tecrübelerini minik öğrencilerle eğlenceli ve bilgilendirici sunumlar ile desteklenen bilgi ve eğitici oyuncakları ile öğrencilere mühendisliği anlattılar.

 

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Uzun Elmalı İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek Pamukkale Üniversitesi Öğrencilerinle ve Okul Öğretmenleri sohbet ederek yaptıkları proje ile ilgili bilgi aldılar. Başkan Arslan; “ Öğrencilerimiz geleceğin mesleklerini artık küçük yaşta belirliyorlar. Pamukkale Üniversitesi Araştırma Geliştirme Topluluğu ( IEEE) grubu öğrencilerimize basit fen deneyleri ekip çalışması içeren oyunlarla mühendisliği anlattılar. Başta Pamukkale Üniversitesi rektörü Prof.Dr Hüseyin Bağ’a ve Pamukkale Üniversitesi Araştırma Geliştirme Topluluğu ( IEEE ) okuyan öğrencilerin ilçemize geldikleri ve yaptıkları proje çalışmasından dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: PAÜ’lü, Öğrenciler, Mühendisliği, Anlatıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir