Haber Detayı
18 Kasım 2016 - Cuma 14:45
 
“Prematüre Gücü Fotoğraf Sergisi” Açıldı
denizli haber / denizli 20 haber / “Prematüre Gücü Fotoğraf Sergisi” Açıldı
SANAT Haberi
“Prematüre Gücü Fotoğraf Sergisi” Açıldı

Pamukkale Üniversitesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Denizli AB Bilgi Merkezi işbirliğiyle 17 Kasım Dünya Prematüre Günü etkinlikleri kapsamında, Forum Çamlık AVM’de “Prematüre Gücü Fotoğraf Sergisi” açıldı. Kokteyl eşliğinde yapılan açılış törenine Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Erdur katılım gösterdi.   

 

Serginin açılış kurdelesini Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve Pamukkale Üniversitesi Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hacer Ergin birlikte kesti. Sergi hakkında bilgi veren Ergin, “erken doğan bebekleri yaşatabilmek en büyük gururumuz. Ancak önemli olan onların sağlıklı büyümesi. Bu bebeklerin sağlıklarının yerinde olmasında, yaşamlarının konforlu olmasında, her çocuk gibi okula gidebilmelerinde, yürüyüp koşabilmelerinde hatta askere gidebilmelerinde yenidoğan servisinde geçirdikleri sürenin faydası büyük” diye ifade etti.

 

 

Erken doğan bebekler için farkındalık yaratmak, prematürelik nedir, prematüre bebek ve ailesi hangi sorunlarla yüzleşir, bu alanda bilinmeyenler ve göz ardı edilenler hakkında bilgilendirmek amacıyla Avrupa ve Türkiye’deki durumu karşılaştırmalı olarak da gözler önüne seren sergide PAÜ Yenidoğan Yoğum Bakım Ünitesi bebeklerinin fotoğraflarına yer verildi. Prematüre Gücü Fotoğraf Sergisi, bebek bekleyen ve prematüre bebek sahibi aileler, yenidoğan uzmanları ve prematüre doğup, sağlıkla büyüyen çocuklar tarafından özel ilgi gördü. Geçen sene yılın annesi seçilen Nalan Kaynak da Prematüre Gücü baskılı mor tişört giyerek sergiye olan desteğini gösterdi. 

 

Denizli AB Bilgi Merkezi ve PAÜ Neonatoloji Bilim Dalının birlikte kutladığı 17 Kasım Dünya Prematüre Gününe Denizli Adliyesi de prematüre farkındalık rengi olan mor ışıklandırmasıyla dikkat çekti.

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: “Prematüre, Gücü, Fotoğraf, Sergisi”, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir