Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 12:49
 
Ramazanoğlu, Kıbrıs’ta 24 Haziran Seçimleri Öncesi Temaslarda Bulundu
SİYASET Haberi
Ramazanoğlu, Kıbrıs’ta 24 Haziran Seçimleri Öncesi Temaslarda Bulundu

AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, Kıbrıs’ta 24 Haziran seçimleri öncesi temaslarda bulundu ve AK Parti Kıbrıs Temsilciği Kadın Kolları Başkanlığının düzenlediği etkinliğine katıldı.

 

Dr. Ramazanoğlu’nu Kıbrıs’ta, AK Parti Kıbrıs Temsilciliği Kadın Kolları Başkanı Nurcan Yardımcı ve Gençlik Kolları Başkanı Fadıl Şanverdi karşıladı.

 

Girne Kayalar Köy Muhtarlığı’nda Kıbrıslı Türklerle buluşarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Başbakan Binali Yıldırım'ın selamlarını ileten Dr. Ramazanoğlu: “Kıbrıs gerek konumu gerekse de tarihi bağlarıyla bizler için özel bir yere sahiptir. Türkiye, 1974 yılında garantörlük hakkını kullanarak Kıbrıs Barış Harekâtı’yla adada güvenliği sağlamış ve Rumların, Türklere karşı gerçekleştirdiği sistematik katliamlara son vermiştir. Bu harekât o gün için dünyayı karşımıza almamıza neden olsa da bugün anavatan-yavruvatan söylemiyle ifade edilen bağın bir gereği olarak bizler için zorunluydu.” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye’nin 1974'ten önce olduğu gibi 1974'ten sonra da Kıbrıslı Türklerin her zaman yanında olduğunu ve bu meseleyi milli bir mesele olarak gördüğünü ifade eden Dr. Ramazanoğlu: “Ne yazık ki uluslararası toplum bir çifte standart örneği göstererek KKTC'yi tanımasa da biz Türkiye olarak Kıbrıslı Türklerin iyi günde kötü günde yanında olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

 

AK Parti Kıbrıs Temsilciği’ni de ziyaret eden Dr. Ramazanoğlu, sonrasında KKTC Cumhuriyet Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre ve AK Parti Kıbrıs SKM Başkanı önceki dönem Gençlik, Spor ve Çevre Bakanlarından Mustafa Gökmen ile birlikte başkent Lefkoşa’da Kadın Kolları’nın organize ettiği “Anneler Günü” programına katıldı.

 

 

Bir manada 24 Haziran erken seçimlerinin startı olma özelliği taşıyan programda konuşan Dr. Ramazanoğlu: “Bizim inancımız kadına karşı şiddeti, istismarı, ötekileştirmeyi asla kabul ve makul görmez. Bizim inancımızda cennet annemizin ayakları altına serilmiştir. Bizim kültürümüzde aynı zamanda kadın tüm insanlığın ilk öğretmenidir. Bu coğrafyanın anneleri dünyanın en fedakâr anneleridir. Kadınlarımız yeri gelir Şerife bacı olur, sırtında çocuğu önünde kağnı arabasıyla cepheye mermi taşır, şehadete yürür. Yeri gelir 15 Temmuz'daki gibi demokrasi kahramanı olur, tankın önüne çıkar.” ifadelerine yer verdi.

 

Kadınların özellikle yerel yönetimlerde daha fazla aktif olmasının siyaseti ve yönetim kültürünü olumlu mânâda şekillendireceğini vurgulayan Dr. Ramazanoğlu:  “AK Parti olarak göreve geldiğimiz günden bugüne çeşitli kampanya ve projelerle Türkiye’de kadınların okur-yazar oranlarının, kız çocuklarının okullaşma oranlarının artırılmasına gayret ettik. Kadınlarımızın çalışması ve kamusal alanda var olması için de önemli adımlar attık. Bu kapsamda doğum sonrası süreçte kadınlarımızı ücretsiz izinlerle destekledik. AK Parti ile birlikte Türk siyaset tarihinde ilk defa kadınlar siyasetin direkt temsil makamında değil kurucu kadrosu ile beraber kurulumunda yer alıp çalıştı. Kadınların siyasete dahil edilmesinde önemli ölçütlerden birinin yerel yönetimler olduğunu ifade edebiliriz.” dedi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Ramazanoğlu,, Kıbrıs’ta, 24, Haziran, Seçimleri, Öncesi, Temaslarda, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir