Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 12:17
 
Saadet Partisi’nden BBP’ye ziyaret
SİYASET Haberi
Saadet Partisi’nden BBP’ye ziyaret

Saadet Partisi Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz ve beraberindeki heyet, Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından hazırlanan ‘Adil Sistem, Adil Seçim’ adlı görüş ve önerileri içeren dosyayı Büyük Birlik Partisi Denizli İl Başkanı İlhami Çiçek’e sundu.

 

Saadet Partisi Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, BBP Denizli İl Başkanı İlhami Çiçek’i ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşme samimi bir ortamda gerçekleşti.

 

SP İl Başkanı Eryılmaz, “Hazırlanan seçim kanunları ve siyasi partiler kanununa dair teklif de; yüzde 10 barajı tamamen kaldırılması, hazine yardımı bütün partilere ve hakça yapılması, partiler arası işbirliği imkanı oluşturulması, basın yayın kuruluşlarının tarafsızlığının temin edilmesi, cumhurbaşkanı adayı göstermek için gerekli 100 bin imza şeffaf ve kolay olması konularından oluştuğunu dile getiren Eryılmaz, “Bu meyanda uyum yasaları çerçevesinde yapılacak düzenlemelerle ilgili olarak konunun uzmanlarıyla birlikte onlarca çalışma incelenmiş ve bunlardan istifade ile genel yaklaşımlar olarak tekliflerimiz belirlenmiştir. Bu çalışma ile tekliflerimizi siyasi partilerimizle ve toplumla paylaşıyoruz” dedi.

 

BBP İL Başkanı İlhami Çiçek ise Saadet Partisinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Uyum yasaları ile alakalı Saadet’in önemli teklifleri olduğunu dile getiren, talep edilen sistemin bütün partiler için ideal bir sistem olduğunu, bu çalışmanın kendileri için de faydalı olacağını söyledi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Saadet, Partisi’nden, BBP’ye, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir