Haber Detayı
01 Ağustos 2016 - Pazartesi 11:10
 
Şehit Kağan Kandemir Adına Resim Sergisi
denizli haber / denizli 20 haber / Şehit Kağan Kandemir Adına Resim Sergisi
 
 
 
SANAT Haberi


Geçtiğimiz yıl Şırnak’ta PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Er Ömer Kağan Kandemir adına açılan serginin açılışını Çivril Belediye başkanı Dr. Gürcan Güven ve Kadir Kameroğlu yaptı.

 

Serginin açılışında konuşan Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven “Şehit P.Er Ömer Kağan Kandemir ve tarihimizin diğer büyük kahramanlarının resimlerinde oluşan sulu boya sergisinin açılışını yaptık. Sergiden elde edilen gelir yardıma ihtiyacı olan öğrencilerimizin eğitimi için kullanılacaktır” dedi.

 

Sergi sahibi Barış Turan’da ikinci kişisel sergisi ile ilgili olarak “Ülkede arka arkaya verilen şehitler hepimizi derinden üzüyor. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ben şahadetinin birinci yılında şehidimiz Kağan Kandemir adına onun resimlerinden oluşan bir resim sergisi açarak Çivril olarak vefa borcumuzu ödemek istedim. Benim için duygu yüklü bir çalışmaydı. Allah tüm şehitlere rahmet eylesin, ailelerine sabırlar versin” dedi.

 

Cumhuriyet Meydanında açılan sergide Kağan Kandemir ve Denizli’ye mal olmuş isimlerin resimlerinden oluşan yirmiye yakın resim sergileniyor. 

 

Kaynak: () - DİĞER Editör: Köksal İRER
 
 
 
 
Etiketler: Şehit, Kağan, Kandemir, Adına, Resim, Sergisi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Haber Yazılımı