Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 13:54
 
Sema Ramazanoğlu’ndan ‘’Milli Anayasa’’ vurgusu
AK Parti Denizli Milletvekili, Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Sema Ramazanoğlu, görüşmelerin başlamasını Türkiye için tarihi bir reformun ilk adımı olarak niteledi.
 
 
 
SİYASET Haberi


TBMM Anayasa Komisyonu’nda AK Parti’nin 18 maddeden oluşan Anayasa değişikliği teklifi kabul edildi. 9 gün süren teklif görüşmelerinin Meclis Genel Kurulu’na sevk edilmesiyle geride bıraktığımız Pazartesi günü Meclis Genel Kurulu’nda mesai başladı.


AK Parti Denizli Milletvekili, Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Sema Ramazanoğlu, görüşmelerin başlamasını Türkiye için tarihi bir reformun ilk adımı olarak niteledi.

Ramazanoğlu AK Parti ve MHP’nin üzerinde uzlaştığı Anayasa değişiklik teklifi ile demokrasinin daha da güçleneceğini vurguladı. Ramazanoğlu, ‘’Siyasi istikrar, güçlü yasama, etkin yasama denetimi için kısaca istikrar, istikbal, istiklal için Milli Anayasaya evet, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne evet’’ dedi.


‘’YENİ ANAYASA İLE DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE BİZİ BEKLİYOR’’

Gelişen, büyüyen Türkiye’nin günümüz şartlarına daha uygun bir Anayasaya ihtiyaç duyduğunu belirten Dr. Sema Ramazanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: 

‘’10 Ağustos 2015 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Milletimizin oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Türkiye yeni bir döneme girdi. 1982 darbe Anayasası ile Milletin iradesi söz sahibi olamazken, 10 Ağustos itibari ile bu durum değişti. İşte şimdi de diyoruz ki darbecilerin değil yüzde yüz Milletimizin söz sahibi olduğu bir Anayasayı hayata geçirelim, bizden sonraki nesillere armağan edelim. Yeni Anayasa ile Milletimiz kendini, geleneklerini, tarihini daha net görecek ve geleceğe doğru daha sağlam adımlar atacak. Ekonomisiyle, reformlarıyla şahlanan Türkiye’nin daha da güçlenmesi için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.’’

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Sema, Ramazanoğlu’ndan, ‘’Milli, Anayasa’’, vurgusu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.


İMAM-I AZAM (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Haber Yazılımı