Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 11:58
 
Sevimli Maskot OLİ Denizli’de
DENİZLİ Haberi
Sevimli Maskot OLİ Denizli’de

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi kapsamında sevimli maskot Oli Denizli’de İlköğretim öğrencileriyle buluşuyor.

 

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sporu genç yaşlarda keşfetmek, sevdirmek ve geliştirmek için yaptığı organizasyonlarına bir yenisini daha ekliyor. Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ), deneyimli sunucusu, sevilen maskotu Oli ve zaman zaman tanınmış ve rol modeli niteliğindeki milli sporcularımızın da katılımlarıyla 4. Ve 5. sınıf ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen 45 dakikalık interaktif eğitim sunumlarıyla uygulanmaktadır. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılacak olan etkinler 23-24-25 Eylül’de sabah ve öğleden sonra olmak üzere,üç gün boyunca devam edecek. Proje ile genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmeleri hedeflenmektedir.

 

Akademisyenler ve çocuk psikologları iş birliğiyle ilgili yaş gurubundaki çocukların ilgi ve algılamalarına uygun olarak sürekli geliştirilen sunumlar; spor, sağlık, beslenme, çevre duyarlılığı, insan vücudu, Olimpiyat Oyunları, spor dalları, spor kültürü ve ahlakı, Fair Play gibi konularda çocukların öğrenirken eğlenmelerini hedefleyen çeşitli videolar, çizgi filmler, küçük yarışmalar ve renkli görsellerle işlenmektedir.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Sevimli, Maskot, OLİ, Denizli’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir