Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 15:59
 
Silahla vurularak hayatını kaybetti! 4 hastaya umut oldu
SAĞLIK Haberi
Silahla vurularak hayatını kaybetti! 4 hastaya umut oldu

Silahla yaralanma sonucu 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek beyin ölümü gerçekleşen 36 yaşındaki B.D’nin karaciğeri, böbrekleri ve kalbi organ bekleyen 4 hastaya nakledilecek.

 

10 Mart’ta silahla yaralanma sonucu Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirilen B.D. acildeki ilk müdahalenin ardından Anestezi ve Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’ne alındı. 3 gün boyunca yoğun bakımda kalan ve tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybeden B.D. nin beyin ölümü gerçekleşti. Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimlerinin görüşmesi sonucu. B.D.’nin ailesi organ bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine İzmir ve İstanbul’dan gelen ekipler B.D.’nin 2 böbreği, karaciğeri ve kalbi alınarak nakledilmek üzere bağış bekleyen hastalara gönderildi.

 

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de organ bağışında bulunan aileye teşekkür ederek; “ Bilindiği gibi organ bağışı canlıdan ve kadavradan olmak üzere iki şekilde gerçekleşmektedir. Bu doğrultuda organ bağış sayılarını arttırmak için hummalı bir çalışma başlattık ve çalışmalar sonunda Türkiye’de 2019 yılında canlıdan yapılan organ bağışlarında Denizli en çok bağış yapılan il oldu. Ben aileye baş sağlığı diliyorum ve hayattayken organ bağışında bulunduğunu beyan ederek bağışta bulunan ve yakınlarını kaybettikten sonra acılarını bir kenara bırakarak organ bekleyen hastalara umut olan tüm ailelere sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Silahla, vurularak, hayatını, kaybetti!, 4, hastaya, umut, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir