Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 10:00
 
Sorumluluk Büyük Paylaşmak Şart
SPOR Haberi
Sorumluluk Büyük Paylaşmak Şart

Denizlispor Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada; Geçmiş dönemlerden kalan sıkıntıların, bu sezon büyük kısmını hallettiklerini, ancak Lig’de kalan son 3 maç dolayısı ile takımın motivesini arttırmak adın sanayicilerin, iş adamlarının ve Sivil Toplum Kuruluşlarının kendilerine destek olması çağrısında bulundu.

 

Denizlispor Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada; “Bilindiği üzere takımımız 2 sezon transfer yasağı almış ve çok zor bir döneme girmişti. Yönetime gelir gelmez birçok yükü Yönetim Kurulumuz ile birlikte üstlendik. En büyük yükümüzü de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Osman Zolan Bey üstlendi. Yönetim Kurulumuz sezon başı taahhüt etmiş olduğu harcayacağı rakamların 3 katını şimdiden harcadı.

 

Önceki sezon borçları, tüm oyuncular ile anlaşmalar, yeni sezon ödemeleri, -3 puan silinmemesi için yapılan çalışmalar ve ödemeler, yabancı oyuncu dosyalarının temizlenmesi, transfer yasağının kaldırılması ve yeni transferlerin yapılması yapılan en önemli faaliyetlerimizdi. Böylesi yoğun bir ödeme bütçesinin içinde yinede oyuncularımıza en iyi ödeme yapan kulüplerdin biri konumundayız. Şuana kadar prim ödemelerimiz eksiksiz bir şekilde futbolcularımıza verilmiştir.

 

İlk yarı elimizdeki kadromuz ile 17 maçta 14 puan topladık ve yapılan transferler ile ikinci yarıda şu ana kadar 20 puan topladık.  Geriden gelmemize rağmen şu anda rakiplerimizi yakaladık ve puanımızı bitime 3 hafta kala 34 yaptık.

 

Girilen sürecin ciddiyeti tüm rakiplerimiz ve camiaları tarafından farkında olunup, Denizli'mizde bir bütünlük ortamı ve kıpırdanma yoktur.

 

Öyle ki rakiplerimizde bazı iş adamları çıkıp tek başına ciddi primler ve ödemeler açıklayarak sorumluluklar üstlenmiştir. Şehrimiz önemli sanayicilere ve işadamlarına sahip olmasına rağmen Denizlispor yalnız bırakılmıştır. Unutmayalım ki Denizlispor, Yönetim Kurulu'nun değil, Denizli'nin takımıdır. Denizli halkımızın ve Denizli'nin önde gelenleri bu sorumluluğu hmesi gerekmektedir.

 

Taahhüt etmiş olduğumuz rakamları ortaya koymamış olsak ve 3 katına çıkmamış olsak bu sezon çok ciddi bir rekabet yaşanmamış olsa yine bu yükü taşımak adına herşeyi yapalım. 

 

Geriye kalan son 3 haftada farklı anlamda atılacak adımlar takımı sonuca taşıyacaktır. Takımımızı daha iyi motive edebilmek adına çok ciddi adımlar atılması şarttır.

 

Bu nedenle şehrimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve işadamlarımıza en haklı çağrımızı yapmak istiyoruz. Mali yükümüze ortak olunmak zorunda ve sorumluluk paylaşılmak zorundadır. Takdir tüm şehrimizindir" denildi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Sorumluluk, Büyük, Paylaşmak, Şart,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir