Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 10:44
 
Sözleri Ve Eserleri Her Zaman Gençliğimize Işık Olmuştur
DENİZLİ Haberi
Sözleri Ve Eserleri Her Zaman Gençliğimize Işık Olmuştur

 

Hayatı boyunca karşılaştığı tüm zorluklara rağmen Bosna Hersek‘i bağımsız bir devlet yapmayı başaran, en zor dönemlerde dahi halkın bir baba gibi etrafında kenetlendiği "Bilge Kral" Aliya İzzetbegoviç, vefatının 16‘ıncı yıl dönümünde rahmetle ve özlemle anılıyor.

 

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi de Vefatının 16. Sene-i devriyesinde  Bosna Kahramanı, Bilge Kral  Aliya İzzetbegoviç’i unutmadı. İzzetbegoviç'in vefatının yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

 

Mesajda şu ifadelere yer verildi; 'Bosna savaşı sırasında güya medeni Avrupa' nın ortasında 250.000 Müslüman Boşnak katledildi. Soykırıma tabi tutulan Müslüman Bosna halkını emperyalist haçlı sürüsüne karşı direniş başlatarak bağımsızlıklarını kazanmalarına önderlik eden merhum Erbakan Hocamızın da dava kardeşi olan Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç'i rahmetle anıyoruz. 'Onun her Müslüman gencin beyinlerine kazınması gereken sözlerinden bir kaçını iletmek istiyoruz.”Biz savaşı öldüğümüz zaman değil, düşmanlarımıza benzediğimiz zaman kaybederiz!” yine 'Bizi yok etmeye çalışıyorlar bilsinler ki Müslümanlar yok olmayacaktır'

 

AGD Denizli Şubesinin sosyal medya hesabında da Aliya’nın sözlerinden paylaşımlar yapılarak, Aliya İzzetbegoviç’in sözleri, fikirleri ve eserleri her zaman gençliğimize ışık olmuştur. denildi.  

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Melik EVREN
Etiketler: Sözleri, Ve, Eserleri, Her, Zaman, Gençliğimize, Işık, Olmuştur, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir